Slavlje Croatije nakon pobjede nad Posavinom od 6:3 / Foto: Fenix SIM)

GOLIJADA U FRANKFURTU: Croatija slavila u hrvatskom derbiju protiv Posavine, gledatelji vidjeli 9 pogodaka

U hrvatskom derbiju u Frankfurtu, koji je po lijepom i sunčanom vremenu u Frankfurt-Heddernheimu okupio više od 300 gledatelja, pobjeda je pripala momčadi Croatije koja je tako prekinula niz poraza koji su doveli i do promjene trenera.

FC Croatia – FC Posavina 6:3 (2:1)

Za ovu utakmicu Croatia je ušla znatno pojačana jer su se nakon duljeg vremena u sastavu pojavio oporavljeni motor momčadi Dražen Gluhaković te prvi vratar Marco Neuber. A s njima dvojicom momčad Croatije je osjetno jača i kompaktnija.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i preko Matea Bešlića u 17. minuti dolaze do rezultata 0:1. Najbolji strijelac Croatije Ivan Propadalo u 19. minuti lijepim potezom, udarcem škaricama, poravnava rezultat na 1:1. Utakmica se u tom razdoblju zaoštrava i žute kartone dobivaju Dražen Vinković i Mateo Bešlić kod Posavine te Oliver Andrić kod Croatije. Pred kraj poluvremena, u 43. minuti napadač Croatije Filip Sučić, kojeg gol nije išao već dulje vrijeme, trese mrežu Mateja Markovića i dovodi Croatiju u vodstvo od 2:1.

2. Detalj s utakmice Croatia Posavina 1U drugo poluvrijeme Posavina je ponovno ušla bolje te pogotkom Stjepana Piljića izjednačava rezultat na 2:2. U 56. minuti gosti preko raspoloženog Matea Bešlića tresu mrežu vratara Croatije Marca Naubera i rezultat je 2:3. Kad je Croatiji najteže obično tada na scenu stupa Ivan Propadalo koji je u 60. minuti siguran izvođač najstrože kazne nakon prekršaja u kaznenom prostori i to je 3:3.

Kako bi smirio utakmicu, koja je počela poprimati oštrije startove i sve češće prigovore gostujućih igrača, sudac sve češće poseže za kartonima. Nakon vodstav Croatije u 75. minuti kada Sučić na dodavanje Andrića postiže svoj drugi pogodak za vodstvo Croatije od 4:3, u 76. minuti sudac pokazuje crveni karton Matiji Živkoviću. Raspoloženi razigravač Croatije Gluhaković na dodavanje Molnara dovodi svoju momčad u vodstvo od 5:3.

Igrači i klupa Posavine, nezadovoljni odlukama suca, sve češće prosvjeduju i prigovaraju zbog čega sudac u 82. minuti pokazuje drugi crveni karton, ovaj put Mateu Bešliću. Nakon što je u 85. minuti Sučić, na dodavanje Molnara, novim pogotkom povećao vodstvo Croatije na 6:3, prijetio je prekid utakmice jer je vratar Matej Marković dobio 10-minutnu kaznu, koja je novost u amaterskom nogometu. Ipak, utakmica je privedena kraju, a igrači dvaju hrvatskih klubova na kraju su se sportski rukovali

12. Druga momcad Croatije 1
Druga momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (SIM)

Novi trener Croatije Dino Božinović-Mador nakon utakmice je izjavio: Nakon serije poraza u proteklim kolima, preuzimanje momčadi Croatije za mene je bio veliki izazov. S maksimalnom željom i angažmanom pristupio sam tom poslu. Borba, glad i želja za pobjedom, motivirane i smirene glave naših igrača odvele su utakmicu protiv Posavine do pobjede i osvajanje tri nova boda. Ne bih volio nikog posebno isticati jer su svi ponaosob dali i više nego što su u ovom trenutku mislili da mogu. Ja sam znao i vjerovao u njih od samog početka, počevši od igrača u početnom sastava do svih zamjena koje jesu i nisu nastupile u ovom hrvatskom derbiju, želim iskazati veliku zahvalnost jer su ispoštovali sve želje i dogovore koje smo imali. Vjerujem i znam da možemo i bolje, a to ćemo i pokazati u nadolazećim utakmicama. Još bih samo želio zahvaliti i onima koji vjeruju u nas i koji nam iz utakmice u utakmicu pružaju podršku.

Sastav Croatije: Nauber, Bešlić, Grgić, Kukić, Vidović (od 60. Marić), Sučić, Jurić (od 65. Lakić), Molnar, Andrić, Gluhaković (od 65. Budimir), Propadalo. Trener Dino Božinović-Mador

Sastav Posavine: Marković, Vuković, Vorgić, Petrašević, Vuković, Dolić, Vinković, Bešlić, Živković, Čančarević, Piljić (Kosec). Trener Stjepan Piljić. Crveni kartoni: Bešlić i Živkovi (oba Posavina) te 10 minutna kazna za vratar Markovića (novost u amaterskom nogometu).

FC Croatia II – FC Eschersheim 09 II 3:1 (2:1)

Druga momčad Croatije brzo je prebrodila prošlonedjeljni poraz iskupivši se dobrom igrom i pobjedom protiv susjeda iz Eschersheima. Strijelci za Croatiju bili su Puljić, Ivanković i Bonanno.

Sastav Croatije II: Novokmet, Marko Braćić, Jeličić, Marin Laden, Periša, Leonard Braćić, Josip Puljić (s), Mirko Puljić (od 46 min Klišanin), Bonanno, Marcel Ladan, Medovidović (od 25. Ivanković)

Nagradjeni 1
Nagrađeni Miroslav Propadalo i Branko Ištuk / Foto: Fenix (SIM)

Valja istaknuti kako je pred početak utakmice Croatije i Posavine, predsjednik Croatije Mile Kelava sa suradnicima u znak zahvale uručio zahvalnicu i dres Croatije ranijem uspješnom treneru Branku Ištuku te hrvatskom branitelju čiji sin Ivan brani boje Croatije Miroslavu Propadalu.

Iduću nedjelju 15. svibnja prva momčad Croatije igra u gostima u Ostparku protiv momčadi Gudesding. Druga momčad Croatije igra u 13 sati u gostima u Frankfurt-Bockenheimu protiv momčadi VfR Bockenheim II.