Detalj s utakmice Croatije (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (I. Barišić)

CROATIA ZH LAKŠE DIŠE: Hrvatska momčad iz Zürich u gostima osvojila 3 važna boda u borbi za opstanak

Nakon prošlotjednog osvajanja boda protiv momčadi FC Altstettena, Croatia Zürich je pogotkom Davida Bagarića u 90. minuti ubilježila gostujuću 2:1 pobjedu kod momčadi FC Kosova i s tri je nova velika boda poboljšala svoje izglede u borbi za opstanak u amaterskoj 3. nogometnoj ligi – Grupa II regije Zürich.

Bio je to prvi ovosezonski Bagarićev pogodak postignut u tvrdoj utakmici u kojoj je momčad Croatije povela u 21. minuti zgoditkom Tonija Zubonje da bi domaćili poravnali rezultat u 54. minuti preko svog napadača Nadima Kabe.

Croatia trenutačno zauzima 11. mjesto na ljestvici od 12 klubova, bod manje od 10-plasirane momčadi FC Industri koja u posljednjem kolu dolazi u goste hrvatskoj momčadi, te dva boda manje od momčadi Engstringen. Iz lige ispadaju posljednje dvije momčadi.

Do kraja prvenstav je ostalo još 5 kola u kojima Croatia više ne bi smjela dopustiti rasipanje bodova kako joj konkurentske momčadi u borbi za opstanak ne bi bodovno odmakla na ljestvici.

Sastav NK Croatia Zurich: Frane Dukić, Toni Zubonja, Davor Crnković, Ivan Dukić (C), C.M.F.Monteiro, Dario Perković, Kristian Krstić, Mateo Brdar, Nicola Petrlić. Još su igrali: Pero Zovko, Martin Vundac, Luka Lapenda. Trener: Stanislav Blažanović.