Druga momčad Croatije Frankfurt upisala je uvjerljivu pobjedu / Foto: Fenix (S. Konta)

FRANKFURT NA MAJNI: Težak poraz prve momčadi Croatije, druga momčad upisala uvjerljivu pobjedu

U prvoj prvenstvenoj utakmici Kreisoberlige, Croatia Frankfurt je doživjela težak poraz na svom terenu od turske momčadi Türkgücü FFM rezultatom 2:5.

FC Croatia Frankfurt – Türkgücü FFM 2:5 (0:2)

prva momcad croatije
Prva momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (S. Konta9

Gosti su bolje otvorili utakmicu i do 24. minute igre su već vodili sa 2:0. Najprije je turska momčad povela u 4. minuti iz jedanaesterca, da bi 20 minuta kasnije nakon neodlučnosti u obrani Croatije povećali vodstvo na 2:0.

U nastavku utakmice Ivan Propadalo u 48. minuti na dodavanje Kukića smanjuje rezultat na 1:2. Već kod idućeg napada Croatija u 50. minuti stiže do izjednačenja. Pogodak je postigao Kristijan Gavran na dodavanje Petra Marića.

Kad se očekivao preokret, u 62. minuti gosti postižu novi pogodak za reultat od 2:3. Kraj nadanja igrača i navijača Croatije za uspjeh protiv jake turske momčadi uslijedio je u 66. minuti kada sudac pokazuje kazneni udarac zbog igranja rukom u kaznenom prostoru Croatije. Autogol Dina Carevića u 90. minuti samo je potvrdio zasluženu pobjedu gostujuće momčadi.

Sastav Croatije: Nauber, Kukić, Soldo, Petar Marić, Carević, Molnar, Marko Marić, Miličević, Gavran, Brašnić (od 55. Štrljić) i Propadalo.

Pobjeda druga momčad Croatije

FC Croatia II – SV Eritrea II 4:1 (2:0)

U dobroj i zanimljivoj utakmici, druga momčad Croatije je upisala zasluženu pobjedu nad momčadi Eritreje II.  Strijelci za Croatiju II bili su Bonanno (26.), Amanatidis (45.) te Marcel Ladan (75. i 76.)

Sastav Croatije II: Šime Vidakušić, Romić, Klišanin, Periša, Marin Laden, Kutleša (od 21. Mario Kelava), Bonanno, Marcel Ladan, Marko Vidakušić, Glavaš (od 26. Vidović), Amanatidis

Iduću utakmicu Croatia II igra u utorak protiv FV 09 Eschersheim ll u 20 sati u Eschersheimu. Prva momčad Croatije igra u četvrtak protiv momčadi SV 09 Heddernheim u 20 sati na igralištu u Heddernheimu.