Momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (M. Kelava)

IZBORILI 2. KOLO KUPA: Croatia Frankfurt preokretom u drugom poluvremenu savladala Olympiju

Momčad Croatije Frankfurt uspješno je apsolvirala prvo kolo kupa savladavši u gostima momčad frankfurtske Olympije rezultatom 4:2.

FFC Olympia 07 FFM – FC Croatia 2:4 (2:1)

Iako su domaćini prvi povelu u 16. minuti utakmice, a Croatija u 42. minuti pogotkom Štrljića izjednačila na 1:2, domaćini su pogotkom u 45. minuti ponovno došli u vodstvo te na poluvrijeme otišli s rezultatom od 2:1.

01. Momcad Croatije Frankfurt

No, hrvatska momčad je u drugom poluvremnu boljom igrom najprije u 63. minuti autogolom domaćina stigla do izjednačenja od 2:2. U nastavku je prvi strijelac Croatije Ivan Propadalo u svega dvije minute (72. i 74.) postiže dva pogotka, prvi na dodavanje Štrljića a drugi na dodavanje Ladana, te osigurava svojoj momčadi prolazak u drugo kolo njemačkog kupa.

Valja istaknuti kako je to bila prva službena pobjeda novog trenerskog dvojca Croatije kojeg čine Dino Božinović-Mador i povratnik Josip Žeravica. Kapetansku traku po prvi put nosio je MarkoKukić.

02. Marko Kukic s kapetanskom trakom
Marko Kukić po prvi put nosio je kapetansku traku / Foto: Fenix (M. Kelava)

Sastav Croatije Frankfurt: Nauber, Marko Braćić (od 46. Leonard Braćić), Kukić, Petar Marić, Carević, Molnar, Andrić, Štrljić (od 79. Lovrić), Marko Vidakušić (od 64. Ladan), Brašnić, Propadalo

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 7. kolovoza kada je na rasporedu prvo kolo Kreisoberlige Frankfurta u kojem hrvatska momčad u 15,30 sati dočekuje na svom igralištu u Heddernheimu momčad Türkücü Frankfurt. Druga momčad Croatije Frankfurt isti dan u Heddernheimu u 13 sati igra protiv momčadi SV Eritrea II.