Prva momčad Croatije Frankfurt (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (S. Konta9

GUBITAK BODOVA U SUDAČKOJ NADOKNADI: Croatia Frankfurt remizirala iako je imala vodstvo od 3:0 do posljednjih 20 minuta utakmice

U do posljednjeg trenutka uzbudljivoj prvenstvenoj utakmici u Frankfurt-Heddernheimu, Croatia Frankfurt je remizirala s prvim susjedom SV 07 Heddernheimom s kojim zajednički dijeli  igralište u istoimenoj gradskoj četvrti Frankfurta na Majni.

SV 07 Heddernheim – FC Croatia  3:3 (0:2)

Hrvatska momčad je do 72. minute imala prednost od 3:0. Najprije je Miro Drlje bio siguran s bijele točke nakon prekršaja nad Molnarom. Na 2:0 za Croatiju povećao je Kristijan Gavran na dodavanje Marka Marića. U nastavku utakmice, u 53. minuti Croatia je povećala vodstvo na 3:0 pogotkom Kiana Bonanna nakon dodavanja Filipa Sučića.

A onda u posljednjih 20 minuta dolazi do preokreta. Domaćini na papiru, SV 07 Heddernheim, najprije u 72. minuti smanjuje rezultat na 1:3. U posljednjim minutama utakmice kola kreću skroz nizbrdo. U 89. minuti domaćini smanjuju rezulta na 2:3 da bi onda u drugoj minuti sudačke nadoknade stigli do izjednačenja 3:3.

Šteta jer je Croatia više pokazala i sveukupno bila bolja momčad. Stručni stožer će morati analizirati zbog čega je došlo do pada igre i koncentracije u posljednjim minutama utakmice.

Sastav Croatije: Nauber, Molnar, Carević, Petar Marić, Drlje, Bonanno, Marko Marić, Miličević, Sučić (od 79. Lakić), Gavran (od 81. Romić), Brašnić

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 21. kolovoza u 15,30 na svom igralištu u Heddernheimu protiv momčadi TSG Niederrad. Druga momčad Croatije igra u predigri te utakmice s početkom u 13 sati protiv momčadi Corumsport Lund. Ž