Momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (M. Kelava)

GOLIJADA U FRANKFURTU: Croatije Frankfurt pregazila starog dužnika TSG Niederrad, 3 pogotka Filipa Sučića

Protiv starog „dužnika“ Croatia je u utakmicu ušla odlučno i napadački. Dobra igra dala je rezultat već u 12. minuti kada Petar Marić na dodavanje Ante Štrljića dovodi Croatiju u vodstvo od 1:0.

FC Croatia – TSG Niederrad 6:0 (4:0)

Bio je to „inicijalni“ pogodak za još tri lopte u mreži gostiju u prvom poluvremenu. Najprije je u 20. minuti Antonio Miličević na dodavanje Filipa Sučića povećava vodstvo na 2:0. Dodavač kod prethodnog pogotka Filip Sučić upisuje se u strijelce u 43. minuti na dodavanje Ante Štrljića za 3:0 Croatije. Minutu prije odlaska na odmor Antonio Miličević, na dodavanje Štrljića, postiže svoj drugi zgoditak za visokih 4:0.

1. Croatia FFM

U drugom poluvremenu Croatia je nastavila u jakom ritmu. Pobjednik je već bio odlučen tako da su još dva zgoditka Filipa Sučića, prvi u 64. minuti na dodavanje Josipa Jurića a drugi u 80. minuti na dodavanje Antonia Miličevića, još više uljepšali više nego zasluženu visoku pobjedu hrvatske momčadi.

Zanimljivo je istaknuti kako je na vratima Croatije u nedostatku vratara opet bio igrač Petar Bešlić koji je tu zadaću obavio besprijekorno. Valja priznati kako zasluge za to i odličnoj igri obrane Croatije.

Sastav Croatije: Bešlić, Carević (od 65. Krišto), Petar Marić, Molnar, Drlje, Marko Marić, Štrljić (od 56. Šandrk), Sučić, Miličević, Jurić, Bonanno (od 74. Lakić)

Druga momčad Croatije je u 3. kolu upisala svoju drugu pobjedu ostvarenu na domaćem terenu protiv jeke turske momčadi Corumsport Kampflos rezultatom 3:0. Tom pobjedom Croatia II je s trona skinula Corumsport i bar nakratko izbila na prvo mjesto sa 6 bodova iz 3 utakmice.

Iduću utakmicu Croatiae igra u gostima u nedjelju, 28. kolovoza protiv momčadi FV Hausen u Frankfurt-Hausenu. Adresa igrališta je: Hausener Obergasse 5, 60488 Frankfurt am Main.