croatia griesheim
Vratar Croatije Griesheim Danijel Solić (narančasti dres) / Foto:Fenix-magazin(D.Holenda)

PORAZ NA GOSTOVANJU: Croatia Griesheim izgubila 3-1 od KSG Brandau

U 3. kolu Kreislige A Darmstadt Croatia Griesheim poražena je na gostovanju u Modautalu 3-1 od KSG Brandau. Nakon što je u prošlom kolu na svome terenu Croatia Griesehim savladala Ober Ramstadt hrvatski nogometaši željeli su i u Modautalu nastaviti pozitivan rezultatski niz.

Međutim agilna i rastrčana momčad KSG Brandau pomrsila je računicu hrvatske momčadi i s realizacijom dva brza kontranapada u prvom dijelu Piergallinia (18.min) i Brauna (44.min) za vodstvo 2-0 usmjerili utakmicu u drugom smjeru, pri kraju utakmice na visokih 3-0 povisio je u Lazaro u 72.min.

Počasni pogodak za konačni rezultat 3-1 postigao je kapetan Croatije Griesheim Saša Mlakić u 80. min s jedanaest metara.

Veći dio prvog poluvremena Croatija Greisheim kontrolirala je loptu i tražila put prema golu KSG Brandau, međutim domaći Brandau postavio je kvalitetan zadnji blok tako da su napadi hrvatskih nogometaša završavali na visini kaznenog prostora bez ozbiljnije ugroze za gol. U par navrata gol domaćih su pokušali ugroziti Saša Mlakić, Mate Tokić i Munir Avdić ali su svi udarci završavali u rukama domaćeg vratara.

Nogometaši Brandaua pritiskli su veznu liniju Croatije Greisheim i u dva navrata uspjeli oteti loptu iz čega su se izrodila dva kontranapada koja su realizirali Piergalliani i Braun tako je domaći Brandau na poluvrijeme otišao s vodstvom 2-0.

U drugom dijelu se vidjelo kako su nogometašima Croatije Griesheim teške noge što su nogometaši Brandaua iskoristili, povratili posijed lopte te u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili vrataru Croatije Griesheim Danijelu Soliću koji je uspio zaustaviti sve neugodne udarce.

Pri samom krau utakmice pritisak Brandaua je urodio plodom i jedan dugi napad realizirao je Lazaro u 72.minuti.

U 80. minuti u kaznenom prostoru Brandaua srušen je napadač Croatije Fatih Uysal a sudac pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu je realizirao Saša Mlakić.

SV Croatia Griesheim: Solić, Vujica, Altuna, Markota, Stipić, Avdić, Neubert, Bihorčić, Tokić, Mlakić, Uysal (Marčić,Andrijević,Puljašić)