Marko Kukić postigao je jedan pogodak za Croatiju (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (M. Kelava)

KOL FRANKFURT: Poraz Croatije kod vodeće momčadi prvenstva FV Hausen od 5:2

U četvrtom kolu Kreisoberlige (KOL) Frankfurt, Croatia Frankfurt je poražena u gostima kod vodeće momčadi prvenstva FV 1920 Hausen rezultatom 5:2.

FV Hausen – FC Croatia 5:3 (4:1)

I ovaj put hrvatska momčad je loše otvorila utakmicu primivši tri pogotka u prve 23 minute. Nadu u eventualno stizanje rezultata donio je u 34. minuti Domagoj Molnar pogotkom na dodavanje Ivana Banovića.

Nažalost, nada hrvatskih navijača brzo ugašena kada domaćini postižu četvrti zgoditak za vodstvo od 4:1.

Minutu prije kraja poluvremena Croatia smanjuje rezultat na 4:2 a pogodak je postigao Marko Kukić na dodavanje Filipa Sučića.

U drugom poluvremenu trenerski par Croatije Dino Božinović Mador i Josip Žeravica radi nekoliko izmjena. Tako u igru ulaze Vlaho Lakić, Ante Štrljić i Dragan Budimir. No, protiv jake momčadi domaćina ipak te promjene ne mijenjaju bitno igru hrvatske momčadi.

Domaćini u 68. minuti potvrđuju svoju pobjedu pogotkom za nedostižnih 5:2, a u 77. minuti Vlaho Lakić smanjuje rezultat na podnošljivih 5:3.

Nakon 4 kola Croatia se nalazi na 12 mjestu od 17 klubova u Kreisoberligi sa jednom pobjedom, jednim neriješenim rezultatom i dva poraza.

Sastav Croatije: Vidakušić, Kukić, Bešlić, Petar Marić, Carević, Marko Marić, Molnar, Sučić (od 75. Budimir), Soldo, Banović (od 54. Lakić), Jurić (od 50. Štrljić).

Druga momčad Croatije upisala je pobjedu bez igre od 3:0 jer protivnička momčad Maroc nije došla na utakmicu.

Iduću nedjelju, 4. rujna, Croatia ugošćuje starog TUS Makkabi. Utakmica na igralištu Croatije u Heddernheimu počinje u 15:30 sati. Druga momčad Croatije igra protiv momčadi Riedberg SV ll u 13 sati  također na svom igralištu u Heddernheimu.