Prva momčad Croatije Zürich (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (I. Barišić)

DOBAR START CROATIJE ZÜRICH: U prvom kolu švicarske 3. regional lige Croatia Züricha savladala Industrie Turicum s 3:1

U prvom prvenstvenom kolu amaterske 3.regional lige Zürih, Croatia Züricha upisala uvjerljivu 3:1 pobjedu nad starim rivalom FC Industrie Turicum

NK Croatia Zürich – FC Industrie   Turicum  3:1 (0:1)

Utakmica protiv čvrstog i neugodnog protivnika kao što je Industrie Turicum pokazala je kako je hrvatska momčad dobro pripremljena na početku sezone.

Iako su gosti u 27. minuti stigli do vodstva od 0:1, Croatia nije pokazala nervozu niti je gubila sigurnost u svojoj igri. Doduše, igralo se oštro zbog čega je sudac smirivao utakmicu pokazavši po dva žuta kartona na obje strane.

Croatia ZH e1661931132286
Zajednička slika igrača Croatije Zürich na kraju prošlog prvenstva / (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (I. Barišić)

Nastavak utakmice donio isključenje jednog igrača I. Turicum u 56. minuti  nakon drugog žutog kartona. U 59. minuti Croatia stiže do poravnanje rezultat na 1:1. Pogodak je postigao Dario  Perković. S igračem više, Croatia u potpunosti preuzima igru i redaju se napadi na vrata gostiju. Zbog oštre igre u 64. minuti još jedan igrač gostiju mora zbog drugog žutog kartona napustiti igralište.

Unatoč nedostatku dvojice igrača, gosti su se dobro držali sve do pred kraj utakmice kada Ivan Dukić u 86. minuti dovodi Croatiju u vodstvo od 2:1. U sudačkoj nadoknadi (90+3), trener-igrač Stanislav Blažanović postiže pogodak za zasluženu 3:1 pobjedu Croatije.

Sastav NK Croatie Zürich: Frano Dukić, Pero Zovko, David Crnković, Toni Zubonja, Andrea Krstić, Stjepan Laštro (C), Kristijan Krstić, Ivan Dukić, Loris Tanzillo, Dario Perković, Luka Lapenda. Još su igrali: Stanislav Blažanovic, Nicola Petrlić, Ivan Zubonja i Petar Grgić. Trener- igrač: Stanislav Blaženović.

U idućem kolu Croatia igra protiv momčadi FC Kosova.