Zajednička fotografija igrača Croatije ZH i Croatije SO / Foto: Fenix (I. Barišić)

(FOTO) ZÜRICH: Croatia Zürich izborila finale hrvatskog kupa u Švicarskoj pobjedom nad Croatijom Solothurn

U prvoj polufinalnoj utakmici hrvatskog nogometnog kupa u Švicarskoj, Croatia Zürich je zasluženo pobijedila Croatiju Solothurn rezultatom 4:2 i izborila finale.

NK Croatia Zürich – HNK Croatia Solothurn 4:2 (3:1)

Pobjednik utakmice je odlučen već u prvom poluvremenu kada je daleko bolja i spremnija momčad Croatije došla do vodstva od 4:1. Uz rezultatsku prednost, Croatija je stvorila i niz prigoda koje nisu bile realizirane.

Prvi pogodak je pao u 10. minuti kada je strijelac bio Marko Bagarić. Drugi pogodak je djelo brzoga Lorisa Tanzilla, a treći pogodak je postigao mladi David Bagarić. Gosti iz Solothurna su smanjili rezultat na 3:1 nakon neoprezno izgubljene lopte zadnjeg reda Croatije Zürich. Strijelac je bio Roben Freitas. Momčad Stanislava Blažanovića tada još jače pritiska goste koji se grčevito brane. Ali nedostatno dobro jer iskusni Darijo Perković prije završetka poluvremena zabija zgoditak za povećanja vodstva Croatije na 4:1.

U drugom dijelu utakmice Croatia popušta s tempom i gosti dolaze do zraka. Što više, boljom igrom dolaze do smanjenja rezultat na 4:2, a strijelac je po drugi put bio Roben Freitas. Otvorenom igrom do kraja utakmice redale su se prilike na obe strane, ali bez konkretne zavrsnice Na kraju je Croatia ZH zasluženo izborila finale hrvatskog kupa za Švicarsku.

Sastav NK Croatia Zurich: Frano Dukić, Mateo Brdarić, Davor Crnković, Ivan Dukić (C), Toni Zubonja, David Bagarić, Loris Tanillo, Dario Perković, Kristijan Krstić, Marko Bagarić, Sebastijan Jurić.  Pričuve : Marko Žiljak, Pero Zovko, Hrvoje Kovač, Carlos Miguel, Ferndes Monteiro, Martin Vundac, Nicola Prtrlic, Ivan Zubonja. Trener: Stanislav Blažanović.

Sastav HNK Croatia Solothurn: Alen Do Nascimento Santana, Jure Princip, Ivan Stjepanović, Zvonimir Ponjavić, Josip Aračić (C), Marko Matković, Marko Mamir, Nikola Vidovic, Mergim Sadriji, Juro Jazvić, Marinko Žižak.  Pričuve: Vlatko Stjepanović, Daniel Šimić, Simo Karakus, Dario Knezović, Ivan  Blatančić. Trener: Werner Meyer.