Slavlje igrača Croatije nakon pobjede u kupu / Foto: Fenix (M. Kelava)

(VIDEO) Croatia Frankfurt u dramatičnoj završnici preokrenula rezultat i izborila četvrtfinale kupa

U utakmici osmine finala njemačkog kupa regije Frankfurt, Croatia je priredila iznenađenje na svom igralištu u Heddernheimu izbacivši iz daljnejg natjecanja momčad FFV Sportfreunde 04 Frankfurt  koja igra u za jednu klasu višoj ligi, Verbandsligi.

FC Croatia – FFV Sportfreunde 04 FFM 2:1 (0:0)

Cro ffm
Igrači i uprava Croatije nakon pobjede u kupu / Foto: Fenix (M. Kelava)

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, kada je Croatia nakon pola sata ostala bez glavnog razigravača Gluhakovića, u drugo poluvrijeme obje momčadi su ušle odlučno upisati pobjedu. Croatia je stvorila više prigoda za pogodak ali gosti su ipak prvi došli do pogotka. Bilo je to u 81. minuti nakon dalekometnog udarca kada je lopta završila u mreži Croatije.

Nakon toga su uslijedile minute zbog kojih se voli nogomet. Najprije je Kukić udarcem iz daljine s više od 20 metara zatresao mrežu gostijiu. A onda u 88. minuti Ante Štrljić u solo akciji koju je započeo sa sredine igrališta prolazi obranu gostiju i zabija zgoditak za konačnu pobjedu Croatije od 2:1.

U tim trenutcima oko 120 gledatelja, od kojih su većinom bili navijači Croatije su proživljavali uzbudljive posljednje trenutke te dočekali slavlje Croatije.

SASTAV CROATIJE: Vidaković, Kukić, Sučić, Gluhaković (od 34. Molnar), Štrljić (od 90. Livajić), Drlje, Korać (od 77. Ćorić), Jurić, Bešlić, Marić, Andrić

U idućem kolu kupa Croatia igra protim momčadi Heidenheima.