Arhivska slika slavlje nakon gola igrača Croatije Karlsruhe / Foto: Alen Vukelić

(FOTO i VIDEO) Nakon uspješne subotnje fešte, Croatija Karlsruhe slavila i u nedjeljnom derbiju pobjedom od 4:1

SV NK Croatia Karlsruhe – FC Fackel 4:1 (0:0)

U derbiju kola Croatia Karlsruhe je u nedjelju pobijedila četvrtoplasiranu momčad prvenstva FC Fackel u kojem igraju pretežno takozvani “Russland Deutsche”. Pobjeda je još značajnija jer se tako Croatia oslobodila pratitelja, koji je bio na svega dva boda zaostatka. Bila je to sedma pobjeda Croatije nakon osam kola, a četvrta u nizu. Croatia zauzima drugom mjestu ljestvice sa 3 boda zaostatka za prvoplasiranom momčadi, ima 21 bod i sjajnu gol razliku od 30:7

I za ovu utakmicu trener hrvatske momčadi Del Sordo je bio u neizvjesnosti kako će igrati njegovi  igrači ne samo zbog nedostatka Ilije Pejića koji je na odmoru već zbog prethodne burne noći na Hrvatske etno večeri Croatije na kojoj se feštalo do ranih nedjeljnjih sati. Srećom da je Nogometni savez ranije usvojio molbu Croatia da se ta utakmica igra u kasnom terminu od 17 sati, tako da su se igrači mogli naspavati i odmoriti.

Obje momčadi su utakmicu otvorile s dosta opreza i s velikom borbenošću. Croatia je imala više inicijative i poneku priliku ali se ipak na poluvrijeme otišlo sa miroljubivih 0:0.

U drugom poluvremenu iznenađujuće za hrvatsku publiku bilo je to što se na igračima Croatije nije osjećao umor od subotnje fešte. Rastrčana i borbena Croatia je u potpunosti zagospodarila igrom i terenom. U 61. minuti vidjelo se lijepo dodavanje na sredinu terena te perfektan pas za brzog Filipa Zelića kojeg u šestnaercu ruši protivnički igrač. Bez oklijevanja sudac pokazuje na bijelu točku a Denis Jurić hladnokrvno zabija za vodstvo Croatije od 1:0. Samo minutu kasnije protivnik dolazi do izjednačenja iz „nikakve“ prilike. Srećom, šok na licima navijača i igrača hrvatske momčadi nije dugo trajao. Croatija već u 69. minuti postiže gol za vodstvo od 2:1. Ante Galić u 69 min. prebacuje loptu preko protivničke odbrane u slobodan prostor u koji utrčava Tomislav Maras i sa nekih 5 metara zabija za 2:1.

Protivnički igrači su tada doživjeli šok i nisu mogli doći k sebi kojim potezom ih je Croatija nadmašila. Protivnički bunker se tada raspada i u nekoliko minuta Croatia osigurava pobjedu. Najprije je u 77. minuti po lijevoj strani probio Filip Zelić i lako zabio za vodstvo od 3:1 a potom u 85. minuti Denis Jurić postiže svoj drugi zgoditak za vodstvo i krajnji rezulta od 4:1. Croatia Karlsruhe sa PTV

Na kraju utakmice slavlje igrača i navijača Croatije. Već odavno nije viđena takva atmosfera i slavlje uz pjesmu “Lijepa li si” koja se orila preko zvučnika. Šta je najljepše u toj priči, ostat će u sjećanju i video zapis PTV televizija koja je snimala čitavi okršaj i napravila reportažu o klubu.

Sastav: Nenad Oravec, Adrijan Knežević, Slaven Križanić, Ivan Šćurla, Filip Zelić; Samir Knežević, Denis Jurić, Igor Šimić, Tomislav Maras, Ivica Brkljača. Pričuve: Ante Galić, Petar Golubić, Vanja Golubić.  Trener: Mario Del Sordo. Strijelci: Denis Jurić1:0, 61.min., Tomislav Maras 2:1 69. min., Filip Zelić 3:1, 77. min. i Denis Jurić 4:2 85.min.

Sljedeću utakmicu Croatija igra u gostima, u nedjelju, 15. listopada u 15,00 sati protiv SV Blankenloch.