Ivan Perisic 100
Ivan Perišić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

ENGLESKA LIGA: Tottenham u gostima savladao Nottingham, Ivan Perišić igrao do 73 minute

U posljednjoj utakmici 4. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham Hotspur je kao gost svladao Nottingham Forest sa 2-0 (1-0).

Oba pogotka za sastav iz Londona postigao je Harry Kane, prvoga u 5. minuti preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora, a drugog u 81. glavom iz neposredne blizine.

Usto Kane nije uspio realizirati i kazneni udarac, njegov šut s bijele točke u 56. minuti obranio je Henderson. Bio je to prvi neiskorišteni 11-erac Kanea u Premier ligi nakon više od četiri godine i 15 uzastopnih pogodaka. S druge strane, mladi Henderson je peti put bio “oči u oči” s protivničkim igračem te je samo jednom svladan. Čak je tri puta obranio uz jedan promašaj.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Tottenham do 73. minute, a upravo nakon njegovog ubačaja je domaći branič Cook igrao rukom te je Tottenham dobio kazneni udarac.

Treći Tottenham se ovom pobjedom bodovno poravnao s drugim Manchester Cityjem i četvrtim Brighton and Hove Albionom, sva tri sastava imaju po 10 bodova, dva manje od vodećeg Arsenala. Nottingham je 14. s četiri boda.

Ranije u nedjelju su igrači West Ham Uniteda pobjegli su sa začelja ljestvice engleskog prvenstva minimalnom 1-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Aston Ville u Birminghamu. Iako je domaći sastav bio daleko bolja momčad s izraženijim prilikama, gostima se sreća osmjehnula u 74. minuti. Tada je dalekometni udarac Fornalsa pogodio blok Konse i u neobranjivom luku preletio Martineza te završio u mreži. To je bio prvi pogodak West hama u novoj sezoni koji je “čekićarima” osigurao i prva tri boda pa su skočili sa 20. na 16. mjesto. Isti učinak ima i 15. Aston Villa.

Wolverhampton Wanderers i Newcastle United su istovremeno igrali 1-1 (1-0). Domaće je u vodstvo doveo Ruben Neves u 39. minuti, navijači na Molineauxu su 81. minuti pomislili da je njihova momčad povećala svoju prednost nakon protunapada kojega je realizirao Jimenez. No, nakon velikog pritiska gostujućih igrača sudac je konzultirao VAR te preledom snimke odlučio kako je na početku akcije Neces napravio prekršaj nad Fraserom i poništio pogodak. Kako bi stvar bila još gora za domaće, Saint-Maximin je u 90. minuti odličnim volejem sa 18 metara poravnao na konačnih 1-1. Wolverhampton je tako i dalje bez pobjede u novoj sezoni i zauzima 19. mjesto s dva boda, dok je Newcastle još uvijek neporažen, ali sa šest bodova je sedmi.

REZULTATI 4. KOLA,
Subota:
Southampton - Manchester United 0-1 (Fernandes 55)
Brentford - Everton 1-1 (Janelt 83 / Gordon 24)
Brighton and Hove Albion - Leeds United 1-0 (Gross 66)
Chelsea - Leicester City 2-1 (Sterling 47, 63 / Barnes 66)
Liverpool - Bournemouth 9-0 (Diaz 3, 86, Elliott 6, Alexander-Arnold 28, Firmino 31, 62, Van Dijk 45, Mepham 46, Carvalho 81)
Manchester City - Crystal Palace 4-2 (Bernardo Silva 53, Haaland 62, 70, 81 / Stones 4-ag, Andersen 21)
Arsenal - Fulham 2-1 (Odegaard 64, Gabriel 86 / Mitrović 56)
Nedjelja:
Aston Villa - West Ham United 0-1 (Fornals 74)
Wolverhampton Wanderers - Newcastle United 1-1 (Ruben Neves 39 / Saint-Maximin 90)
Nottingham Forest - Tottenham Hotspur 0-2 (Kane 5, 81)