Dukićeva dva pogotka za pobjedu Croatije Zürich protiv Juventusa

SC YF Juventus – NK Croatia 1:2 (0:2)

Nogometaši Croatije Zürich srušili su prvenstvu još jednog vrlo neugodnog i jakog protivnika, koji je bio ozbiljan kandidat za ulazak u viši rang. To je i velika želja vodstva Juventusa i njihova predsjednika Piera Bauerta koji je sa klupe, uz trenera, gledao utakmicu i naravno navijao za svoju momčad. Talijani su se za Croatiu naoružli sa sedam igrača koji igraju u 1. Ligi Promotion. Iz svega je razvidno kako hrvatska momčad nije imala laku zadaću.

Croatia je u prvom djelu pokazala dobru igru baš kao i protivnik, koji je bio vrlo rastrčan po terenu, pa se vidjelo da igrači imaju kondicije te da će Croatia imati dosta problema. Prilika je bilo i na jednoj i drugoj strani, ali lopta nije htjela u mrežu sve do 39. minute kada Ivan Dukić pogađa za vodstvo na oduševljenje publike i dijela ozljeđenih igrača Croatie koji su bodrili Croatiu iza vanjskih linija igrališta. To baš i nije omelo protivnike da napadnu još žešće, ali je obrana Croatie sa iskusnim Antom Vukadinom čistila sve protivnikove pokušaje. U 43. minuti Ivan Dukić opet šokira protivnika pogotkom za 0:2 i s tim se rezultatom odlazi na odmor.

U drugom djelu Juventus je opet bio motiviran i napadao je žestoko sve do samog kraja utakmice. Valja pritom istaknuti kako su igrači trenera Roberta Ćurića propustila dosta prilika da poveća vodstvo. Situacija se malo zakomplicirala u 70. minuti kada protivnik dolazi do pogotka što im je dalo dodatnu motivaciju. U svemu tome pomaga im je i sudac, koji pri kraju utakmice nije sudio jedanaesterac za Croatiu, a samu utakmicu produžio je za 9 dugih minuta. A u drugom djelu bila su samo dva kratka prekida radi prekršaja. Očigledno se čekalo na izjednačenje te mogući pogodak za vodstvo protivnika. Ali igrači Croatije su se uspješno obranila i sačuvala veliku pobjedu.

Sastav Croatie: G. Škara, D. Crnković, A. Jukić, D. Perković, S. Laštro, M. Šišić, I. Dukić, A. Prcela, M. Zrilić, A.Vukadin, L. Lapenda. Još je igrao M. Stjepanović, M. Vučur. F. Dukić i N. Ivanković nisu ušli u igru. Trener: Robert Ćurić. Pogotci za Croatiu: Ivan Dukić u 39′ i 43′ minuti.

Sljedeća utakmica igra se 14.rujna u 20:30 sati kada je Croatia domaćin momčadi Altstettena.