Momčad Croatije Karlsruhe pred nastavak utakmice / Foto:Alen Vukelić

Denis Jurić donio treću pobjedu u nizu za Croatiju Karlsruhe

FC Germania Neureut – Croatia Karlsruhe 0:1 (0:0)

Prije utakmice bilo je jasno da bi Croatia s trećom pobjedom u nizu ubilježila najbolji start zadnjih godina. Nedostatak vratara Nenada Oravca zbog ozljede te nekoliko igrača sputanih privatnim obvezama (Maras, Brkljača, Galić) stvorio je dosta problema stručnom vodstvu na čelu s novim trenerom Mariom Del Sordom.

Nakon što je Croatija sa dvije pobjede krenule u novu sezonu, nedjeljna utakmica protiv FC Germania Neureut očekivala se s dosta opreza ali i nade u novu pobjedu.
Odmah na početku susreta Croatija je preuzela inicijativu i diktirala tempo igre. Bila je očita razlika u kvaliteti momčadi jer se vidjlo da je Croatia puno jači sastav. Unatoč dominaciji, hrvatska momčad nije ostvarila rezultatsku prevagu u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu igra Croatia je pojačala tempo. Nakon nekoliko neiskorištenih prilika, Filip Zelić je prekršajem zaustavljen u 58. minuti na nekih 18 metara pred golom domaćina. Slobodan udarac velemajstorski izvodi Denis Jurić i lopta završava u desnom kutu za 0:1 vodstvo Croatije. Što se utakmica bližila kraju, igra je postala sve agresivnija i napetija. Pred sami kraj Croatia ne iskorištava dvije 100% prilike za još veće vodstvo. Na drugoj strani jedan udarac domaćina spašava stativa vrata Croatije.

Mada treba reći da je “neutralni” sudac vidljivo bio na strani domaćina.
Utakmicu je neshvatljivo produljio za 8 minuta sudačke nadoknade. Ali sve su to igrači hravtske momčadi izdržali. Veliki respekt igračima i stožeru koji su u tri kola osvojili svih 9 bodova s gol razlikom od 9:1 te dijele prvo mjesto na tablici.
Veliki je to uspjeh zna li se da je na početku sezone bilo puno posla u klubu. Preuzet je teren u svoje ruke te doveden novi trener koji je poznat po disciplini i strogosti. Momčad ga je vrlo dobro prihvatila, respektira njegov način rada i rezultat je tu.

Sastav Croatije u nedjeljnoj utakmici: Mario Dundjer, Igor Šimić Antun Prevolšek, Adrijan Knežević, Petar Golubić, Krešimir Mirosavljević, Slaven Križanić, Ivan Šćurla, Denis Jurić; Ilija Pejić. S klupe za pričuve su ulazili: Jozo Lovrić, Ivan Matešić, Filip Zelić, Samir Knežević. Strijelac za Croatiju Denis Jurić u 58 min.

Sljedeću utakmicu Croatia igra u nedjelu 10.rujna u 15 sati protiv SV Staffort.