Croatia Großmehring ostvarila prvu pobjedu golovima Pavića i Kalića

NK Crooatia Großmehring 03 – BC Uttenhofen 2:1 (1:1)

U drugoj utakmici Kreisklasse Süd Kreis Donau/Ilm, nogometaši Croatije Großmehring ostvarili su svoju prvu prvenstvenu pobjedu. Ta pobjeda je još slađa jer je ostvarena u utakmici protiv favorizirane momčadi BC Uttenhoffen koja je bila prvoplasirana na tablici.

Uttenhoffen je poveo u ranoj fazi utakmice sa 0:1. U posljednim trenutcima prvog poluvremena dosuđen je kazneni udarac za Croatiu. Siguran s 11 metara bio je golgeter Croatije Mario Pavić.

S rezultatom 1:1 se otišlo na poluvrijeme, da bi u drugom poluvremenu Croatia preuzela potpunu terensku incijativu i nakon nekoliko odličnih akcija uspjela povesti sa 2:1 izvrsnim pogotkom Adriana Kalića. Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice iako je Croatia imala terensku premoć te u 70-oj minuti nije iskoristila još jedan kazneni udarac. No, Sinan Zeko nije uspio savladati vratara Uttenhoffena.

Sljedeću utakmicu Croatia igra u iduću nedjelju (ponovo) na domaćem terenu protiv FC Gaisenfelda. Utakmica počinje u 15,00 sati.

Fenix-magazin/SIM / Foto:Josip Radoš-Ljubunović