Navijači Eintrachta nosili su svoju momčad do pobjede (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

(VIDEO) Debakl Bayerna u Frankfurtu od 5:1, Niko Kovač nije koristio usluge Ivana Perišića

Niko Kovač sa svojim Bayernom doživio je težak 5:1 poraz na prepunoj Commerzbank Areni u Frankfurtu na Majni.

Eintracht Frankfurt – Bayern München 5:1 (2:1)

Tijek utakmice usmjeren je u 9.minuti kada je Jerom Boateng kao posljednji igrač obrane Bayerna napravio prekršaj na crti kaznenog prostora. Nakon pregledane usporene snimke sudac je umjesto jedanaesterca preinačio svoju odluku u slobodan udarac ali i crveni karton Boatengu.

Igračku prednost momčad Adija Hüttera realizirala je u 25. minuti zgoditkom Filipa Kostića da bi vodstvo Eintrachta na 2:0 povećao Djibri Sow. Nadu Bayernu smanjenjem rezultata na 2:1 vratio je Robert Lewandowski u 37. minuti.

U nastavku utakmice, Martin Hinterreger je bolju igru Eintrachta potvrdio pogotkom za vodstvo od 3:1. Iako je Kovač s trima izmjenama pokušao razdrmati svoju momčad, u tome nije uspio. Začuđuje da Kovač u igri nije uveo hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića koji je cijelo vrijeme ostao sjedati na klupi za pričuve.

Brojčano nadmoćnija momčad Eintrach je boljom, ali i pametnijom, igrom povećala vodstvo u 85. minuti zgoditkom Goncala Paciencije na 5:1, a potom mirno privela utakmicu kraju. Rezultat od 5:1 mogao je biti i veći da kapetan Bayerna Manuel Neuer u nekoliko navrata nije spašavao svoju momčad.

Uz priznanje igračima i vodstvu Eintrachta za sjajnu izvedbu, velike pohvale zaslužuju i sjajni navijači Eintrachta koji su cijelu utakmicu svojom podrškom nosili svoju momčad do velike pobjede.

-Doživjeli smo zasluženi poraz. Moji igrači su pravili puno grešaka, među kojima je  najveća ona zbog prekršaja za crveni karton. Čestitam Eintrachtu na odličnoj igri, kazao je uz ostalo Niko Kovač u izjavi nakon utakmice.

Odmah nakon utakmice navijači Bayerna su na društvenim mrežama počeli pisati poruke protiv hrvatskog trenera tražeći njegovu ostavku. Bez obzira na lošiju igru momčadi Bayerna u Frankfurtu, Niko Kovač odlično vodi Bayern u Ligi prvaka i teško je za očekivati da će se vodstvo Bayerna, čiji jedan dio zasigurno nije sklon hrvatskom treneru, u ovoj fazi odreći usluga hrvatskog trenera.

Fenix-magazin/SIM/Ivan Matić

Evo i ostalih rezultat 10.kola:

Borussia D. - Wolfsburg 3-0 (T. Hazard 52, Guerreiro 58, Goetze 88-11m)
RB Leipzig - Mainz 05 8-0 (Sabitzer 5, Werner 30, 48, 87, Nkunku 35, Halstenberg 38, Poulsen 44, Mukiele 50)
Bayer - Borussia M. 1-2 (Volland 25 / Wendt 18, Thuram 42)
Eintracht F. - Bayern 5-1 (Kostić 25, Sow 33, Abraham 49, Hinteregger 61, Paciencia 85 / Lewandowski 37)
Werder - Freiburg 2-2 (Rashica 9, Gebre Selassie 59 / Petersen 28, 90+3)
Hoffenheim - Paderborn 3-0 (Skov 2, Kaderabek 15, Locadia 25)
Union Berlin - Hertha  1-0