Vatreni stigli na Jelačićev trg koji je "eksplodirao" od oduševljenja /Foto:Hina

Dalić: Nismo u Rusiji igrali za sebe, nego za obitelj, za vas, za sve Hrvate! Lovren: Ovo samo mi Hrvati možemo napraviti!

Osvajači srebra na Svjetskom nogometnom prvenstvu na pozorinicu na zagrebačkom Trgu bana Jelačića stigli su kroz šaplir mažoretkinja i uz gromoglasno pjevanje budnice “Moja domovina” navijača koji su ispunili cijeli trg, s kojima su nogometni reprezentativci zatim otpjevali hrvatsku himnu “Lijepa naša domovino”.

Viceprvaci svijeta su na pozornici zasuti konfetima, a na skandiranje navijača odgovorili su jednakom mjerom te zajedno s njima i Mladenom Grdovićem otpjevali neslužbenu himnu ove generacije Vatrenih – “Nije u šoldima sve”.

Pred navijače je izašao i Zlatko Dalić, a onda su igrači podigli i nekoliko puta bacili u vis.

“Nemam riječi. Nismo u Rusiji igrali za sebe, nego za obitelj, za vas, za cijelu Hrvatsku, za sve Hrvate u BiH, u dijaspori, i za naše branitelje. Da nije bilo njih, ne bi bilo ni ove šahovnice. Nismo prvaci svijeta, ali smo viceprvaci. Mi smo dali sve od sebe, ali ste i vi dali sve od sebe, dodao je Dalić uz povik: – Iznad svih, Hrvatska!

Kapetan reprezentacije Luka Modrić rekao je da su igrači ostvarili svoj san te zahvalio navijačima i poveo pjesmu “Zovi samo zovi”.

Potom je na pozornicu pozvao dječaka s Downovim sindromom koji je na sebi nosio reprezentativni dres s njegovim brojem – 10.

Dejan Lovren je rekao: “Ovo samo mi Hrvati možemo napraviti”. A onda je zapjevao Thompsonovu “Lijepa li si”.

Navijačima se obratio i Ante Rebić: “Ja nisam od velikih riječi, hvala na prekrasnom dočeku, ponosni smo na vas, uživajmo svi”.

Tijekom glazbenog programa nastupila je klapa HRM-a “Sv. Juraj” otpjevavši budnice “Moja Domovino” i “Vivat Croatia”, Marko Perković Thompson otpjevao je “Lijepa li si” i “Geni kameni”, a Mladen Grdović “Nije u šoldima sve”.

Program su vodili Mirko Fodor i Frano Riđan.

Do sada nezabilježen doček hrvatskih sportskih junaka traje od jutarnjih sati, a otvorenom autobusu s reprezentativcima trebalo je od zračne luke do Trga 5,5 sati, tijekom kojih su se doslovno metar po metar probijali kroz špalir navijača.

Kada se uzme u obzir prepuni Trg i centar grada te navijači na cijeloj trasi, vatrene je u Zagrebu dočekalo oko pola milijuna ljudi.

Fenix-magazin/IM/Hina

Povezano

Mobitel, društvene mreže (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
STVARNI ISKORAK: Treba li Hrvatska zabraniti društvene mreže mlađima od 16 godina?
ZAGREB: Umrla književnica i novinarka Slavenka Drakulić
Gradilište/ Foto: Hina
IZ AUSTRIJE: Robot zidar uskoro stiže u Hrvatsku, može zamijeniti do šest radnika
Osobna iskaznica (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
KADA PAPIR POSTANE NEPOTREBAN: Može li se Hrvatska postaviti na prvo mjesto u Europi?
dalić zlatko
“IZBORNIK NE PRAVI BOGA OD SEBE”: Don Marin Batur i glumac Pere Eranović odgovorili svećeniku koji je napao izbornika Zlatka Dalića
Kolona vozila na naplati Lučko/ Foto: Hina
AKO PUTUJETE U HRVATSKU: Pojačan promet prema moru, mogući zastoji i kolone