Zgoditak marijana Šišića / Foto: Fenix (I. Barišić)

Croatija Zürich ispustila pobjedu u posljednjim minutama utakmice u gostima kod Affolterna

U pravenstvenoj utakmici amaterske treće lige Švicarske (okrug Zürich) je ispustila pobjedu u gostima kod Affolterna

FC Affoltern am Albis – NK Croatia ZH 3:2 (1:0)

Prvo poluvrijeme je pripalo je boljoj momčadi domaćina koji su zasluženo dobili prvo poluvrijeme rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu izmjenama osvježena momčad Croatije je napadački ušla u utakmicu i zgoditcima Marijana Šišića preokreće rezultat na 1:2.

Šišić je ušao s klupe i najprije je u 55. minuti postigao zgoditak iz igre udarcem s oko 13 metara, a potom u 74. minuti iz jedanaesterca kojeg je sam izborio.

Marijan Šišić, strijelac dva zgoditka za Croatiju / Foto: Fenix (I. barišić)

Croatia je i nakon vodstva nastavila s otvorenom, napadačkom, igrom. Imala je hrvatska momčad i prilika za povećanje vodstva. Ali, kao i često puta u nogometu, kada se neiskoriste zrele prilike, stiže odgovor i kazna na suprotnoj strani.

Tako je bilo i ovoga puta kada na terenu bolja momčad Croatije pred sam kraj utakmice prima dva gola. Najprije u 88. minuti, nakon brzog kontranapada domaćina, a potom u posljednjim sekundama sudačke  nadoknade domaćini postižu lijep zgoditak udarcem sa 16 metara i tako dolaze do tri boda.

Sastav NK Croatia ZH (3.Liga ): Frane Dukić, Ivan Knezević, Danijel Komin, Ivan Dukić, Dario Perković ( C ), Kristijan Krstic, Stanislav Blazanovic,  Stjepan Lastro, Nikola Novak, Nicola Petrlic, Dani Petković. Još su igrali: Andrea Krstić, Martin Hrkač. Trener – igrač: Stanislav Blažanović. Strijelac za Croatiu ZH Marijan Šišić.