Zajednička fotografija igrača i trenera Croatije Frankfurt / Foto: Fenix

Poraz obiju momčadi Croatije Frankfurt – u srijedu se igra hrvatski derbi u Frankfurtu između Posavine i Croatije

Obje momčadi Croatije Frankfurt izgubile su u nedjelju na svom igralištu u Heddernheimu istim rezultatom 4:0.

FC Croatia Frankfurt – FV Hausen  0:4 (0:1)

Nakon što je u prvom prvenstvenom kolu bila slobodna, prva momčad Croatije na čelu s novim trenerima Josipom Žeravicom i Milanom Pavličićem dobro je otvorila utakmicu i imala više minuta loptu u posjedu. No, sve je to bilo uzaludno kada jaka momčad gostiju pri kraju prvog poluvremena postiže zgoditak kojeg inače odlični vratar Croatiej nije mogao braniti.

U nastavku utakmice osjetilo se neigranje pripremnih utakmica u posljednja dva tjedna tako da je igra pala, a gosti su realizirali sve svoje prilike. Na kraju je bio previsok rezultat za igru koju je sveukupno pokazala hrvatska momčad koja je u 79. minuti ostala bez igrača jer je Josip Jurić dobio žuto-crveni karton.

Sastav Croatije: Nikola Jurić, Bešlić, Kukić, Hadzić (od 25.min Šandrk), Brkić, Lažeta, Sučić (od 58. Krivić), Josip Jurić (od 68. Vidović), Krišto, Božinović-Mador, Marić

FC Croatia II – VFR Bockenheim II  0:4 (0:0)

Prije utakmice prve momčadi na teren u Heddernheimu je istrčala druga momčad Croatije za koju su po prvi put u prvenstvu nastupila trojica braća Bračić, Adrian, Marko i Leonardo.

Marko, Leonardo, otac Anđelo i Adrian Braćić / Foto: Fenix (S.P.)

Iako je druga momčad Croatije bila pojačana s nekoliko igrača prve momčadi, neuigranost je bio glavni razlog visokog poraza. Prvo poluvrijeme su bili ravnopravana ako ne i bolji od protivnika. Ali nastavak je donio puno grešaka u igri tako da je i ovdje krajnji rezultat gori od igre koju je pružila druga momčad Croatije.

Sastav: I.Dario, Zastrau, Adrian Braćić, Leonardo Braćić (od 46. Denis Grančić), Marko Braćić, Raguž (od 46. Periša), Suton(od 46. Barnjak), Todorić, Bonanno, Petar Marić, Doganlar.

U idućem kolu druga momčad igra u utorak, 15. rujna noćnu utakmicu u 20 sati u gostima kod momčadi FV 09 Eschersheim ll. Adresa igrališta u Frankfurt-Eschersheimu je: Berkersheimerweg 120, 60433 Frankfurt.

Prva momčad Croatije ide u goste Posavini Frankfurt. Hrvatski derbi dvaju momčadi koji igraju najvišu ligu Frankfurta, Kreisoberligu, igra se u srijedu, 16. rujna u 20,30 sati na igralištu Posavine u Frankfurt-Riedewaldu.  Adresse igralište je: Volgersbrunnenweg 3,  60386 Frankfurt