Detalj s ranije utakmmice Croatije Mannheim/Foto: Fenix (M. Mrkonjić)

Croatia Mannheim po drugi put zaredom završava utakmicu rezultatom 2:2

SPVGG TÜRKSPOR EDINGEN 2:2 (1:1) SG CROATIA MANNHEIM

Croatia Mannheim drugu utakmicu zaredom dijeli bodove s istim rezultatom od 2:2 i time ostaje u sredini ljestvice, točnije na 9.mjestu.

Croatia je poprilično loše ušla u dvoboj protiv turske momčadi koja je u 19. minuti preko Olivera Makana došla u vodstvo od 1:0. Hrvati su do tog trenutka često kasnili za jedan korak i tako i kod kornera koji je doveo do vodstvo domaćina.

No, u nastavku se pokazalo kako je taj pogodak razbudio igrače Croatije Mannheima koji do tad još nisu djelovali kao da su postigli radnu temperaturu. Od 25. do 65. minute Hrvati dominiraju utakmicom a domaćini očigledno gube snagu i sve teže se brane. U razdoblju premoći Croatije u 42. minuti Vinko Omerović postiže izjednačujući gol nakon sjajnog dodavanja Roberta Kašića.
Činilo se tada kako je totalni preokret na pomolu. Ali nogomet i ovaj put piše svoje priču.

“Zaljuljani” Turci u 67. minuti postižu rijetko viđen gol direktno iz kornera. Vedat Özdemir je bio izvođač tog eurogola. Tako Croatia po drugi put na utakmici prima gol iz prekida , ali se ne predaje. U 75. minuti Enio Kovre postiže svoj gol nakon oštrog ubačaja Pave Božića i time vraća nadu Croatiji koja silno želi tri boda nakon 3 utakmice bez pobjede.

No u završnici se rezultat ne mijenja iako obe momčadi imaju izgledne prilike. Croatia Mannheim je zasigurno imala više prilika i pogotovo poluprilika u kojima je nedostajao zadnji pas. Na kraju ipak sretno nosi bod kući jer Samet Kandogmus ne iskorištava stopostotnu priliku za domaćine. Kristian Kobas je već ležao na podu kad je lopta Kandogmasu pala pred noge , ali srećom za Croatiu Kandogmas promašuje cijeli okvir gola. Mora se istaknuti kako je ovo bio vrlo fer odigran derbi izmedju Hrvata i Turaka, a koji na kraju završava neriješenim rezultatom.

Izjava Dražena Tadica, člana Uprave Croatie Mannheim nakon utakmice.

-Trenutačno zauzimamo 9. mjesto na ljestvici. Sigurno je to možda i malo razočaravajuće, jer smo svjesni naše kvalitete ali isto tako moramo napomenuti, da u danas sve bržem vremenu ljudi priželjkuju promjene iz jedne u drugu sekundu. Ali i u životu ne ide uvijek sve tako lako. Na pravom smo putu i idemo korak po korak, nemamo nikakvog pritiska ali naravno moramo nastavit radom i do kraja sezone gledat da što više utakmica pobjedimo kako bi sačuvali pozitivni duh u momcadi. Imamo još puno utakmica za odigrat, zasigurno možemo reći da nećemo bit prvaci, ali bio bi sjajan uspijeh završit među 5 momčadi prvenstva. Ne smijemo zaboravit da smo se prošle godine do zadnjeg kola borili za opstanak u ligi. I zbog toga je i ovo 9. mjesto već jedan veliki iskorak. Pritom valja istaknuti kako Croatia povremeno stvarno igra sjajan nogomet. I zbog toga se nadam kako se možemo još popravit za koju poziciju na ljestvici.

Za Croatiu su nastupali: 1 Kristian Kobaš, 2 Kristijan Rimac, 3 Pavo Božić, 4 Davor Rajić, 5 Sandro Rebac, 6 Mamadou Diallo, 7 Enio Kovre, 8 Robert Vrboš, 9 Vinko Omerović, 10 Robert Kašić (od 50. Zoran Grbavac), 11 Miljenko Mrkonjić (od 70. Dumitru Bradatanu)