(FOTO) Tek jedna neopreznost i nepotreban prekršaj u šesnaestercu, odlučili utakmicu Croatije i Westenda u Frankfurtu

Utakmicu između prvoplasirane momčadi lige SG Westenda  i pretposljednje Croatije odlučila je tek jedna neopreznost u obrani hrvatske momčadi i jedanaesterac nakon nepotrebnog prekršaja u šesnaestercu hrvatske momčadi.

FC Croatia Frankfurt – SG Westend 0:2 (0:0)

Unatoč porazu, navijači Croatije nisu mogli ništa zamjeriti svojoj momčadi čiji igrači su iskazali borbenost, a dobro su parirali gostujućoj momčadi sastavljenoj većinom iz Sandžaka i bivših prostora propale jugoslavenske države.

Dino Božinović-Mador u duelu sa napadačem Westenda u žutom dresu / Foto: Fenix
Dino Božinović-Mador (lijevo) u duelu sa napadačem Westenda (u žutom dresu) / Foto: Fenix

U prvom poluvremenu gosti su, očekivano, imali veći posjed lopte ali se Croatija odlično branila i u kontranapadima pokušavala ugroziti vrata sigurnog vratara Edisa Kurtanovića. Svoju terensku nadmoć gosti su realizirali u 49. minuti kada je obrane Croatije nakratko bila neodlučna i gosti su iz tri poteza došli do rezultata 0:1.

Momčad Croatije se ni tada nije potpuno otvorila protiv odlične momčadi Westenda. Fizički možda i spremnija hrvatska momčad pokušavala je brzim kontrama doći u priliku za izjednačenje. Nažalost, u nekoliko navrata ozbiljni pokušaji igrača Croatije su propali zbog nepreciznih dodavanja.

Točku na „i“ utakmice gosti su stavili u 84. minuti nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca, inače pristranog njemačkog suca koji je sve problematične lopte davao vodećoj momčadi lige. Borbeni Dino Božinović-Mador, koji uvijek daje svoj maksimum na utakmicama Croatije, bio je neoprezan. Umjesto da ranije napravi prekršaj, gostujući napadač mu je ulaskom u šesnaesterac iznudio prekršaj koji gosti realiziraju za konačan rezultat od 0:2.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić, Amanatidis, Juko, Božinović-Mador, Barnjak, Drlje (od 84. Klarić), Duvnjak ( od 64. Leonardo Bračić), Lažeta, Soldo (od 30. Jerković), Matić

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 17. studenog. Druga momčad Croatije igra protiv momčadi 1FC Rödelheim ll u 13 sati, a prva protiv FC Union Niederrad u 14:45 sati u Heddernheimu.