Igrači Croatije Reutlingen

EVO ZAŠTO SE VOLI NOGOMET: Croatija Stuttgart propustila vodstvo od tri razlike, na kraju izgubili rezultatom 4:3

Pravi zimski, prohladni dan, mjestimično i sa snijegom, a pred malim brojem gledatelja, je iznenadio nogometaše širom Badena i Württemberga.

Posebno je poremetio raspoloženje u Bezirksligašu Croatia Stuttgart. Pogodcima F. Čagalja 3. min, Ćosića 28. i Bokila 41. su prvo poluvrijeme kod SF Feuerbacha poveli 3:0. Poveli i stali. U nastavku su Nijemci koji su usredini ljestvice, poravnali na 3:3 a onda je Müller dvije minute prije kraja postigao pobjedonosni 4:3 pogodak za svoj klub. Croatia je ostala u sredini ljestvice a slijedeću utakmicu igraju pritiv šestoplasiranog SV Vaihingen koji ima dva boda više.

Croatia Reutlingen se vraća poslije par poraza, i u gostima kod SV Hirrlingen su slavili pobjedu od 4:1. Trostruki strijelac u 24., 54., i 75. minuti je bio povratnik u momčad Ante Galić. Zbog problema sa zubima, Galić je izostao čak osam utakmica, što se i tekako odrazilo na Croatijine igre. Klub je trenutacno na trećem mjestu s tri boda manje od vodećeg.

Vrijednu 4:3 pobjedu je ostvarila Croatia Bietigheim nad TSV Phenix. Gosti su poveli ali je hrvatski klub ubrzo prekrenuo rezultat u 4:1 golovima Teuscha 19. Günduzap 23., Kraguljac 29. i Kraljević u 67. minuta. Croatia Bietigheim je s utakmicom manje na četvrtom mjestu s zaostatkom od tri boda iza vodećeg TSV Merklingen, a imaju još dvije utakmice za odigrati.

Kod A Kreisligaša bez bodova je ostao jedino Hajduk. Ovoga put su izgubili sa 2:1 kod zadnjeplasiranog SV Überauchena. Strijelac za Hajduk je bio Ilija Jozinović u 90. minuti, a bila je to zadnja utakmica jesenskog dijela sezone. Hajduk je ostao u sredini ljestvice.

BW Tomislav Heilbronn je odigrao 1:1 sa TSV Erlenbach i ostao je u gornjem dijelu ljestvice. Uvjerljivu 6:3 pobjedu je izborio Jadran Balingen na gostovanju kod SV Überauchen, a četverostruki strijelac je bio Stipe Bilaver. Ostala dva strijelca za naš klub su bili Jelić u 1. minuti i J. Župan pred kraj utakmice.

Pogocima trener igrača Dalibora Bratića u 33. i 37. minuti i Čivića (49.) Croatia Ulm je slavila 3:0 pobjedu kod SV Grimmfingen, a sljedeće nedjelje u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva u 14,30 sati igra sa FK Ljiljan Ulm . Ostali su sa 21 bod i razlikom zgoditaka 30:30 na sedmom mjestu lige od 16 klubova.

Pobjedama u završnici prvog dijela prvenstva nastavlja Zrinski Waiblingen. Sa 3:1 su bili bolji od grčkog Iraklisa. Gosti su poveli 1:0 u 4. minuti a omjer su preokrenuli Anušić 31., Boto 40. i Blaženović u 88. minuti, u sigurnu 3:1 pobjedu u obostrano dobroj utakmici. Zrinski je ostao na 3. mjestu.

Dva su B Kreisligaša u ovom kolu bila posebno raspoložena za igru i golove. HNK Slaven je bio bolji od SGM Steinhaldenfeld II sa 15:2 a posebno se istakao sa 4 pogodka Luka Mijić.

Nešto manje, sa 13:1, je slavila Croatia Geislingen nad SGM Jebenhausen. Ostali su na petom mjestu a slijedeću utakmicu, zadnju u prvom dijelu sezone igraju kod TB Holzheim.

Pobjedu 2:1 je zabilježila Croatia Karlsruhe u gradskom derbiju nad GSK Karlsruhe, dok je imenjak iz Sindelfingena odigrao 0:0 u gostima kod SV Weil.

Ostali rezultati hrvatskih B ligaša SV Heslah-Neretva 1:3, Croatia II Reutlingen-Sickenhausen II 5:2, Zagreb Sindelfingen-SV Oberjetingen II 1:3 i KSC Ehingen-Türkgüci Ehingen 3:2. Strijelci za KSC su bili Ivanić 42., Vidović (55.) i Pejić 75. minuta. KSC je na trećem mjestu i ima još dvije utakmice u jesenskom dijelu sezone. Ove nedjelje nisu igrali od naših klubova Zagreb Schwenningen, Zrinski II Waiblingen, Zrinski Calw i Marsonia Frickenhausen. Ako vremenski uvjeti dozvole slijedeće nedjelje svi naši klubovi će igrati. Ovoga put snijega je bilo samo u manjim količinama, uglavno u Schwarzwaldu na visini višoj od 500 metara.