Croatia Mannheim/Foto: Marko Lozančić

Croatia Mannheim “gazi” sve pred sobom

U 8. kolu Kreisklasse A2 Mannheim Croatia Mannheim nastavila je sjajan ovojesenski niz pobjedivši u derbiju kola pred svojom publikom momčad SV Schriesheim rezultatom 3:1.

Bila je to sedma pobjeda Croatije koja bez izgubljene utakmice sa jednim neriješenim zauzima prvo mjesto na ljestvici sa 22 boda i gol razliku 31:7.

Svi igrači bili su na raspolaganju treneru Ivici Cvitkušiću koji je i ovaj put odlično pripremio pripremio svoje igrače koji su odlučiti srušiti dotad vodeću momčad lige i postati lider.

Pred tristotinjak hrvatskih i 30-ak gostujućih navijača Croatia je od početka nastojala nametnuti svoj stil igre. Unatoč nadmoći hrvatske momcadi, igrači SV Schriesheima u 25. minuti prvi dolaze u vodstvo od 0:1.

Srećom roatia se brzo konsolidira i u 37. minuti drugi strijelac lige Josip Zaler, na asistenciju kapetana Mateja Katave, postiže svoj 11 pogodak u 8 utakmica i izjednačava rezultat na 1:1. To je i rezultat poluvremena.

U nastavak utakmice treneri šalju iste igrače i ništa ne mijenjaju. Croatia Mannheim i dalje kontrolira igru, a u 62 minuti sjajni Katava zabija za vodstvo Croatie od 2:1. Gosti pokušavaju doći do izjednačenja, ali bezuspješno.

U 83 minuti Zaler dobiva drugi žuti/crveni karton. Gostujuća momčad pojačava pritisak i pokušava doći do izjednačenja, međutim u 87 minuti Katava bježi obrani gostiju i postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača Croatie Mannheim.

Croatia Mannheim 3
Navijači Croatie Mannheim/Foto: Marko Lozančić

Igrač utakmice je kapetan Matej Katava koji je upisao asistenciju i dva pogotka.

Zanimljivo je istaknuti kako se u Croatiju Mannheim, koja postoji već više od 30. godina, u nedjeljne nakon utakmice u klub učlanili 30 novih članova. Godišnja članarina iznosi 50,00 eura.

U samom gradu Mannheim živi preko 5.500 tisuća a s Rhein-Neckar krugom preko 15.000  Hrvata. Samo kad bi se 500 članova učlanilo, u klubu bi bilo mnogo lakše pokriti sve troškove za financiranje natjecanja.

Kako bi svojim igračima i članovima kluba zahvalila na podršci i onome što daju klubu, uprava kluba svake godine organizira božićnu proslavu na kojoj se upoznaju, druže i dobro zabave. Ovom prigodom Croatia Mannheim poziva sve ljubitelje nogometa u gradu Mannheim a i šire u Rhein-Neckar krugu da se učlane u hrvatski klub i da svojim članstvom pomognu našim “vatrenim” momcima u ostvarenju cilja za ulazak u višu Kreisligu.

-Organiziramo svake godine naš već tradicionalni turnir povodom Dana državnosti Republike Hrvatske i zaradom od turnira financiramo klub kroz čitavu godinu, sportske opreme, suce, novčane obaveze prema Savezu, nove investicije, popravke, za jelo nakon utakmice za sve igrače,… Uz to, svaki igrač dobije novčani iznos za kupovinu kopački. Da bi klub normalno funkcionirao, za jednu sezonu potrebno je oko 15.000 eura kaže klupski “ministar” financija Ivan Marušić.

Croatia Mannheim 2

-Klub igračima nije nikad obećao nešto što nije mogao ispunit, jer ne vrijedi obećat nešto a ne ispunit, kaže predsjednik kluba Dragan Lukić. Trenutačno Croatia broj 60-tak članova, dok je ta brojka zadnje tri, četiri godine bila ispod 30, govori dopredsjednik kluba Dražan Tadić koji ističe zahvalnost Croatije Mannheim Nikoli Kljajiću, vlasniku autosalona “ExCarsMannheim” koji je generalni sponzor Croatije za ovu sezonu. Lukić zahvaljuje i ostalim sponzorima kluba koji uredno plaćaju godišnji iznos od 150,00€ za reklame na stadionu Croatije te pozive i ostale hrvatske poduzetnike da izvjese svoju reklamu i tako pomognu klubu. Također poziva i sve pojedince da se učlane u Croatiju Mannheim.

Prva prilika za to je već nedjelja, 24.listopada kada momčad Croatije igra na domaćem travnjaku protiv petoplasirane momčadi DJK Feudenheim.

-Učlani se i “Ti ” budi naš “sponzor “, pozivaju iz Croatije Mannheim.