Croatia Karlsruhe deklasirala DJK Ost i ubilježila četvrtu pobjedu u 5 kola

DJK Ost – Croatia Karlsruhe 0:6 (0:3)

U Podsavezu Badischer Fußball Verband Mittelbaden – Kreis Karlsruhe Kreisklasse B Staffel 1, u nedjelju je igrano 5 kolo u kojem je Croatia Karlsruhe zabilježila svoju četvrtu pobjedu.

Nakon prošlotjednog iznenađujuće lošeg izdanja Croatije Karlsruhe na domaćem terenu, kada su izgubili sa 0:1 od posljednjoplasiranog SV Stafforta, hrvatska momčad je u nedjelju nadoknadila izgubljeno i sa visokih 0:6 u gostima savladala DJK Ost.

Trener Croatije Del Sordo je uspio je dobro pripremiti utakmicu i psihološki dići svoje igrača koji su fantastično bili krenuli u novu sezonu sa prve tri pobjede. Ni nedostatak nekolko prvotimaca (Maras, Jurić, Knežević, Matešić i Prevolšek) nije puno omeo poletnu momčad Croatije koja je od početka utakmica pokazala da je tehnički bolja i kompaktnija momčad od domaćina. Pritom, hrvatski igrači nisu se dali  provocirat od protivničkih igrača i nisu ulazili u diskusije sa sucem, što je bio razlog izgubljenih bodova prošli vikend.

Golijadu je započeo 19-godišnjak Ivan Šćurla koji je nakon finog doigravanja na lijevoj strani zakucao za vodstvo od 1:0. Deset minuta kasnije Filip Zelić probija desnu stranu, prolazi nekoliko igrača i bez problema savladuje suparničog vratara. Isti igrač imao je još nekoliko prigoda do kraja prvog poluvremena ali mreža se nije tresla. U 44. minuti Ante Galić finim driblingom se oslobađa dva igrača i preciznim laganim udarcem pogađa suparničku mrežu za 0:3.

U drugom dijelu igre Croatija smanjuje tempo, što koristi domaćin da nekoliko puta zaprijeti vrataru Nenadu Oravcu koji sa lakoćom čuva svoju mrežu.

U 64. minuti bilježimo super akciju igrača Croatije koju protivnička obrana nepropisno zaustavlja nekih 20 metara poluiskosa s lijeve strane.
Ivica Brkljača nabacuje visoku loptu u kazneni prostor, najviši u skoku je Ilija Pejić koju glavom pogađa lijevi donji kut vratara domaćina za 0:4. Do kraja susreta bilo nekoliko poluakcija ali bez nekih učinka, da bi potom u 86 minuti Igor Šimić postigao svoj prvi gol za Croatiju te Petar Golubić u sudačkoj nadoknadi za visoku 0:6 pobjedu Croatije. Bila je to četvrta pobjeda hrvatske momčadi u pet kola prvenstva. Croatija zaostaje dva boda za vodećim momčadima lige i ima gol impresivnu razliku od 15:2

Sljedeću utakmicu Croatia Karlsruhe igra u nedjelj u 15,00 sati  na domaćem terenu protiv SG Siemens.

Sastav: Nenad Oravec, Saša Culović, Adrijan Knežević, Petar Golubić,Vanja Golubić, Krešimir Mirosavljević, Slaven Križanić, Ivan Šćurla, Filip Zelić; Ilija Pejić. Pričuve: Ivica Brkljača, Igor Šimić.

Strijelaci: Ivan Šćurla 0:1, 13min., Filip Zelić 0:2 23min., Ante Galić 0:3 44min., Ilija Pejić 0:4 64min., Igor Šimić 0:5 86min. i Petar Golubić 0:6 89min..