Najbolja utakmica Croatije Hagen i zaslužena pobjeda protiv Kickersa od 4:1

Croatia Hagen-Kickers Hagen 4:1 (1:0)

U nedjeljnoj prvenstvenoj utakmici Croatia Hagen je ostvarila zasluženu pobjedu protiv Kickersa Hagen koji su uvijek bili neugodni protivnik hrvatskoj momčadi. Pred domaćom publikom savladali su ih sa 4:1(1:0). Bila je to jedna od najboljih partija Croatije u posljednje vrijeme, a imali su toliko izglednih prilika da je rezultat mogao biti i puno veći.

Već od samog početka Croatia je igrala jako mudro osiguravajući najprije svoja vrata te iz brzih kontra stvarala probleme protivničkoj momčadi. Za napadački trojac Tomislav Ćoso, Anto Kobaš i Josip Adamčević gosti nisu imali prava rješenja. Iz takve jedne akcije Ante Barišić postigao je gol za vodstvo od 1:0, što je ujedno bio rezultat prvog dijela.

Već na početku drugog poluvremena, nakon gužve ispred gola gostujuće momčadi najbolje se snašao obrambeni igrač Croatie Mosaab Khaloua koji je zakuca loptu pod gredu za 2:0. Gosti su nakon primljenog gola krenuli na sve i ništa što je otvorilo prostor za napadače Croatie koji su to i iskoristili. Iz izrađenih kontranapada zabio je najprije Josip Adamčević a onda i Tomislav Ćoso za visokih 4:0.

Nakon toga dolazi do opuštanja u redovima Croatie, što su gosti iskoristili desetak minuta prije kraja za počasni pogodak i konačni rezultat 4:1.

Croatia HagenUtakmica je bila fer i korektna tako da sudac nije imamo puno posla. Ipak par minuta prije kraja došlo je do naguravanja između Josipa Adamčevića i protivničkog igrača pa im je sudac obojici pokazao crveni karton.

-Nepotrebna nervoza na kraju utakmice dovela je do isključenja Josipa Adamčevića koji je jako bitan igrač u našoj momčadi. Sada će nam, zbog kazne koju očekujemo, najvjerojatnije nedostajati nekoliko tjedana, rekao je trener Dražen Goleš.

Croatia Hagen: M.Pilić, M.Rakuljić, F.Altfeld, M.Khaloua, A.Tomaš, T.Ćoso, D.A. Gkesos, I.Đordić, J.Adamčević, A.Barišić, A.Kobaš. Još su igrali D.Goleš, S.Ćoso i M.Nikić.

Sljedeću utakmicu Croatia igra opet na domaćem terenu u nedjelju 24.rujna protiv SG BW Haspe. Početak ovog susreta je u 15 sati.