Centar za cijepljenje (Ilustracija) / Foto: Fenix (MD)

CJEPIVO ILI KAZNA: Evo koliko stanovnika Njemačke bi radije platilo kaznu nego se cijepilo protiv korone

Njemački političari još uvijek raspravljaju o tome treba li uvesti obvezno cijepljenje protiv koronavirusa.

 

Die Welt je angažirao agenciju koja je provela anketu, a koja je pokazala kako bi se samo 2 posto necijepljenih cijepilo u slučaju obveznog cjepiva.

Njih 60 posto bi radije platilo novčanu kaznu ili pokušalo pronaći način da se oslobode te obveze. Ostatak još nije siguran što bi učinio u slučaju obveznog uvođenja cjepiva.

U slučaju da se neodlučni ipak odluče cijepiti to bi povećalo stopu cijepljenja za nekih 2 posto, javlja Die Welt.

Prema Institutu Robert Koch trenutačno 76 posto stanovnika ima osnovnu imunizaciju u Njemačkoj.

U anketi je sudjelovalo 1.000 ljudi.

Fenix-magazin/MD

Povezano

OVO SE NIKADA NIJE DOGODILO U NJEMAČKOJ: Zbog ekstremne vrućine hitno zatvorene autoceste, obustavljeni vlakovi i proglašen alarm zbog moždanih udara
Djeca hrvatskih iseljenika u Zadru / Foto: Fenix (IR)
ZAGREB: Dodjeljuje se 700 stipendija za učenje hrvatskog jezika
VODSTVO DVAJU HDZ-a U DUBROVNIKU: Zajednička potpora europskim integracijama BiH i ustavnoj ravnopravnosti Hrvata
Kazne od 726 eura su moguće u Austriji (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
VRUĆINA TOPI ASFALT NA NJEMAČKIM CESTAMA: Zbog opasnih oštećenja potpuno zatvorena autocesta A2
ŽELJANA ZOVKO: Brže obrambene inovacije, prilika i za hrvatske tvrtke i institute
ČOVIĆ I FILIPOVIĆ U TOMISLAVGRADU: Povezivanje lokalnih tema i političkih prioriteta u središtu sastanka