Andrej Kramarić pruža odlične igre u TSG Hoffenheim / Foto: Twitter TSG Hoffenheim

BUNDESLIGA: Kramarić asistent u novoj pobjedi Hoffenheima

Nogometaši Wolfsburga s minimalnih 1-0 pobijedili su pred svojim navijačima Bochum i tako stigli do važne pobjede u borbi za ostanak u Bundesligi.

Jonas Wind je u 43. minuti postigao pogodak vrijedan tri boda, s kojima je Wolfsburg skočio na 13. poziciju pridruživši se skupini klubova s 31 bodom. Pet bodova manje ima Mainz na 16. poziciji, ali i utakmicu manje. Bochum je s 27 bodova ostao na 15. mjestu.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer ostao je bez nastupa u ovom dvoboju.

Hoffenheim je na svom stadionu svladao Borussiju Moenchengladbach sa 4-3, a Andrej Kramarić je bio asistent za vodeći pogodak domaće momčadi, što ga je u 36. minuti postigao Wout Weghorst. Prvo ime dvoboja bio je gostujući napadač Robin Hack, ali čak ni njegov ‘hat-trick’ (39, 78, 89) nije bio dovoljan Borussiji da izbjegne poraz, iako je nadoknadila zaostatak od 3-1. Osim Weghorsta, strijelci za Hoffenheim su bili Grischa Promel (58), Ozan Kabak (66) i Anton Stach (90+1).

Andrej Kramarić je igrao do 84. minute.

Hoffenheim je s 39 bodova došao na osmu poziciju, a Borussia je na 11. mjestu s 31 bodom.

RB Leipzig je slavio na gostovanju u Heidenheimu s 2-1 i zadržao četvrtu poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Benjamin Šeško je u 42. minuti pogodio za vodstvo gostiju. Nikola Dovedan je izjednačio u 69. minuti, a pobjedu momčadi iz Leipziga donio je Lois Openda u 85. minuti.

RB Leipzig ima 59 bodova, tri više i utakmicu više od dortmundske Borussije koja je na petoj poziciji. Bayern i Stuttgart bježe Leipzigu za četiri boda, uz utakmicu manje.

U dvoboju dvije momčadi sa začelja Darmstadt je pobjedom 2-0 u Koelnu poprilično naškodio domaćim izgledima za očuvanje mjesta u elitnom razredu njemačkog nogometa. Za tek treću pobjedu Darmstadta u ovoj sezoni golove su postigli Cristoph Klarer (57) i Oscar Vilhelmsson (90+1).

Hrvatski stoper Matej Maglica odigrao je cijelu utakmicu za gostujuću momčad.

Darmstadt sada ima 17 bodova, a Koeln je ostao na 22. Četiri boda više i utakmicu manje ima Mainz koji drži 16. poziciju, onu koja vodi u razigravanje za opstanak u Bundesligi.