Početak utakmice Bundesliga u Hoffenheimu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

BUNDESLIGA: Bayern remizirao kod Kramarićeva Hoffenheima, Stuttgart uzeo bod u Berlinu, Freiburg bolji od Wolfsburga

Nogometaši Bayerna iz Münchena odigrali su na gostujućem terenu neriješeno 1-1 protiv Hoffenheima u utakmici 26. kola Bundeslige.

Četiri dana nakon demoliranja Salzburga (7-1) u Ligi prvaka, Bavarci nisu nastavili u istom stilu, te su ubilježili drugi uzastopni remi u Bundesligi. Domaćini su poveli preko Christopha Baumgartnera (32), a Robert Lewandowski je odgovorio u trećoj minuti nadoknade prvog dijela.

Branitelj naslova imao je velike šanse za vodstvo u drugom poluvremenu, ali i remi duguje svom vrataru Manuelu Neueru, autoru odlučujućih obrana, među kojima je i najveća ona iz 79. minute, kada je obranio udarac Andreja Kramarića.

Kramarić je igrao sve do 93. minute, a Josip Stanišić ostao na klupi Bayerna.

Klub iz Muenchena je prvi na ljestvici sa 60 bodova, 10 bodova više, ali i dvije utakmice više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Hoffenheim je peti na ljestvici s 44 boda.

Union Berlin je kod kuće odigrao 1-1 protiv Stuttgarta.  Union je poveo u 41. minuti golom Taiva Avonjija, a bod Stuttgartu osigurao je Saša Kalajdžić golom u 90. minuti i to na asistenciju Borne Sose.

Berlinska momčad nalazi se na sedmom mjestu s 38 bodova, a Stuttgart ima 23 boda na 16. mjestu koje vodi u baraž za opstanak u ligi.

Nogometaši Freiburga su na svom terenu pobijedili Wolfsburg rezultatom 3-2. Freiburg je poveo s 2-0 golovima Vincenza Griffa u sedmoj i 44. minuti, a Wolfsburg je izjednačio golovima Maxa Cruzea u 52. i Maximiliana Arnolda u 84. minuti. Pobjedu domaćima donio je Niko Shloterbek golom u 87. minuti. Freiburg ima 12 pobjeda i 44 boda na četvrtom mjestu na tablici, a Wolfsburg je nakon 13. poraza 12. na ljestvici s 31 bodom.
Utakmica između Augsburga i Mainza je odgođena, a večeras igraju Borussia Monchengladbach – Hertha BSC.