Mainz (Ilustracija) Foto: Fenix (M.D.)

BOLOVANJE ZBOG KORONE: Njemačko zdravstveno osiguranje objavilo tko je najčešće bio na bolovanju zbog koronavirusa

Prema procjeni zdravstvenog osiguranja Barmer, zaposlenici u gerijatrijskoj njezi u Njemačkoj su najčešće na bolovanju zbog infekcija koronavirusom.

 

U četvrtom tromjesečju 2020. na bolovanju zbog koronavirusa je bilo 7,6 posto od 1.000 zaposlenih u gerijatrijskoj njezi, utvrdilo je zdravstveno osiguranje Bramer.

Zdravstveno osiguranje Bramer je u svom istraživanju usporedilo 20 profesionalnih skupina posebno pogođenih korona pandemijom.

Nakon gerijatrijske njege, uslijedilo je sestrinsko osoblje sa 7,3 posto od 1.000 zaposlenih koji su uzeli bolovanje zbog infekcije koronavirusom.

Za osoblje u medicinskoj praksi ta je vrijednost iznosila 5,5 posto . S druge strane, udio onih koji borave na bolovanju zbog korone bio je najniži u oglašavanju i marketingu, s 2,5  posto na 1.000 zaposlenih u ovoj profesionalnoj skupini.

S obzirom na rizik od infekcije na poslu, šef zdravstvenog osiguranja Barmer Christoph Straub rekao je kako su slučajevi koronavirusa niži u industrijama u kojima se lakše poštuju pravila o daljini i higijeni ili gdje je moguć rad od kuće.

U socijalnim profesijama neophodno je da se zaposlenici cijepe protiv koronavirusa – ustvrdio je Straub.

Fenix-magazin/MD

Povezano

NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket
promjene svibanj
ODLAZAK PREKO GRANICE RUŠI SVE DOGOVORE: Zašto njemački bračni ugovori ne vrijede automatski u inozemstvu
DRAMA NA AUTOCESTI U NJEMAČKOJ: Pokvario se kamion pun eksplozivnih kemikalija, proglašeno izvanredno stanje i evakuirano stanovništvo
JAČANJE TRANSATLANTSKOG PARTNERSTVA: Plenković i Carney u Ottawi potvrdili izvrsne odnose Hrvatske i Kanade
Francuska policija u Grenobleu / Foto:Anadolu
IMALI SU SAMO 2 I 4 GODINE: Dvojica dječaka preminula u automobilu tijekom toplinskog vala