Na fotografiji Arsen Bauk / Foto: Hina
Na fotografiji Arsen Bauk / Foto: Hina

BAUK POTVRDIO: Idemo u dva bloka, a ne u točkastoj koaliciji

Arsen Bauk potvrdio je u petak da SDP i Možemo na parlamentarne izbore izlaze u dva bloka, a ne u ‘točkastoj koaliciji’ nakon što je Sandra Benčič (Možemo) izjavila da su pregovori završili, ali da to neće utjecati na njihovu postizbornu suradnju.

 

Nakon današnjih razgovora s predstavnicima stranke Možemo oko izlaska u točkastoj koaliciji u četiri izborne jedinice, Bauk je izvijestio da su “završeni” razgovori s kolegama iz stranke Možemo oko zajedničkog izlaska u četiri izborne jedinice.

“Na kraju je zajednički zaključeno i dogovoreno da i u te četiri izborne jedinice izađemo u dva bloka, a ne kao što je bilo razgovora o točkastoj koaliciji”, kratko je dodao.

Bauk je rekao i da su ocijenili da će na taj način postići bolji izborni rezultat.

“Ocijenili smo da ćemo na taj način postići bolji rezultat i da je to bolje za naš zajednički interes, a to je skidanje HDZ-a s vlasti”, zaključio je Bauk.

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

Na fotografiji Božo Petrov / Foto: Hina
KAMPANJA: Petrov pozvao građane da potpišu inicijativu da EU vrate kršćanskim korijenima
Gordan Jandroković na predizbornom skupu HDZ-a / Foto: Hina
JANDROKOVIĆ: Ne očekujemo da će nova Vlada imati “100 dana mira”
Na slici Andrej Plenković / Foto: Hina
HRVATSKA ČEKA NOVU VLAST: Nova runda pregovora u ponedjeljak, DP se sastaje sa SDP-om i HDZ-om
Parlamentarni izbori
GONG: Milanović s pozicije predsjednika pomaže jednoj strani u sastavljanju većine
Nino Raspudić
RASPUDIĆ: Ustavni sud je parapolitičko tijelo, treba ga ukinuti
Zoran Milanovic
PALIĆ: Milanovićeva ostavka ne može popraviti prethodne neustavnosti