Slavlje u svlačionici PosavineBasel nakon pobjede u kupu / Foto: Fenix (J. Mijić)

BASLER CUP: Posavina Basel izbacila iz kupa drugoligaša Wallbach-Zeiningen

Nakon tri kola u kup natjecanju, u kojima je Posavina Basel ždrijebom dobivala i prolazila momčadi iz 4. amaterske lige, gdje se i sama natječe, “kocka” je u osmini finala Posavini dodijelila FC Wallbach-Zeiningen. Taj suparnik NK Posavine se natječe u drugoj amaterskoj ligi i trenutačno se nalazi na trećem mjestu na ljestvici.

NK Posavina – FC Wallbach-Zeiningen 2:1 (2:0)

Iako je na papiru bila totalni “autsajder” hrvatska momčad je vjerovala u iznaneđenje. A ono se i dogodilo. Prvih 15-ak minuta, prema očekivanju, gosti su imali posjed lopte i pokušavali poentirati. Posavina se uspješno branila i čekala svoje prigode iz polukontri i kontri.

Iz takve jedne prilike, odlični Gabriel Topić dovodi Posavinu u vodstvo. Bilo je to u 17. minuti kada je Topić pobjegao svojim čuvarima i poentirao za vodstvo Posavine od 1:0. Nakon tog pogotka Posavina počinje vjerovati u “čudo”. A to čudo se događa već u sljedećoj akciji. U gužvi u protivničkom šesnaestercu najbolje se snalazi igrač utakmice Sandro Gogić i trese mrežu gostiju za vodstvo hrvatske momčadi od 2:0.

KUP PosavinaBasel 2
Vratar Patrik Gavran (goree) te Gabriel Topić (lijevo) i Sandro Gogić (desno), strijelci za Posavinu / Foto: Fenix (J. Mijić)

Nakon toga Marko Topić pokušava lobom prebaciti vratara ali gostujući vratar izvrsno reagira. U 42.minuti velika prigoda gostujuće momčadi. Ali bez realizacije.

U nastavku gostujući igrači kreću puno ofenzivnije. U 47.minuti uspijevaju smanjiti na 2:1. I dominiraju cijelo drugo poluvrijeme, pokušavaju izjednačiti, ali obrana Posavine sve to pravodobno rješava. Niti devet minuta sučeve nadoknade nije bilo dovoljno gostima da dođu do izjednačenja i produžetka.

Valja istaknuti odličnu igru vratara Posavine Patrika Gavrana i  stoperskog para Dominika Šituma i i Marka Radića. Posavina je ovim rezultatom došla u četrvrtfinale kupa u Baselu koje će se odigrati na proljeće iduće godine.

Sastav Posavine Basel: Patrik Gavran, Antonio Gudelj (C), Marko Radić, Dominik Šitum, Antonio Gregorević, Andrej Piljić, Sandro Gogić, Gabriel Topić, Mika Pavlović, Marin Gudelj, Marko Topić. Još igrali: Ante Čičak, Alen Piljić, Dominik Bačić, Marijo Mrkonjić, Bleon Emin. Pogotke za Posavinu su postigli Gabriel Topić (17.) i Sandro Gogić (20. min)

Za naglasiti je da ovaj uspjeh Posavine Basel nije slučajan. U pozadini pobjeda Posavine uz uspješne igrače i trenera stoji uprava kluba i brojni navijači. Svi oni su dio ovih pozitivnih događanja u klubu u zadnje vrijeme. Podsjetimo, osim što su izborili četvrtfinale kupa u Baselu, momčad Posavine je prva i na prvenstvenoj ljestvici.

Ovom prigodom valja najaviti kako će Posavina Basel u drugu subotu (05.studenog 2022) nakon tri godine imati svoju godišnju feštu.