Pavić i Mektić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

ATP FINAL U TORINU: Mektić i Pavić savladali Dodiga i Polašeka i izborili polufinale u kojem igraju protiv Amerikanca Rama i Britanca Salisburya

Hrvati Nikola Mektić i Mate Pavić, najbolji svjetski teniski par, saznali su subotnje suparnike u polufinalu na završnom ATP Finalu koje se održava u Torinu.

Bit će to Amerikanac Rajeev Ram i Britanac Joe Salisbury koji su u svojoj Crvenoj skupini ostvarili sve tri pobjede. Prve mjesto skupine Amerikanac i Britanac su osigurali u prvom meču ovog petka, pobjedom protiv Kolumbijaca Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha u sjajnom i dramatičnom meču od 7-5, 2-6, 11-9.

Ram i Salisbury, drugi nositelji ATP Finala, bili su bolji u prvom setu te su kod 6-5 iskoristili prvu break-šansu uopće u toj dionici. No, Kolumbijci su uzvratili u drugom setu kada su dominirali i time osigurali treći set.

U odlučujućem setu Ram i Salisbury su propustili dvije meč-lopte (9-7), ali su iskoristili prvu sljedeću i dobili ključni dio meča 11-9.

Podsjetimo kako su prvo mjesto u Zelenoj skupini, ispred Mektića i Pavića, osigurali Španjolac Marcel Granollers i Argentinac Horacio Zeballos koji će u polufinalu igrati protiv drugoplasiranog para Zelene skupine (Francuzi Herbert i Mahut).

Ranije smo objavili:

Prvi par svijeta, hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić plasirali su se u polufinale ATP Finala u Torinu, oni su u posljednjem susretu Zelene skupine svladali još jednog hrvatskog igrača Ivana Dodiga i Slovaka Filipa Polašeka sa 6-4, 7-6 (6).

Olimpijski pobjednici iz Tokija tako su ostali u igri za osvajanje svog 10. turnira u 2021. godini.

Za osvajanje prvoga seta Mektiću i paviću bio je dovoljan “break” koji su ostvarili kod 2-2 kada su oduzeli servis Polašeku. Kod prednosti 4-2 imali su četiri vezane “break-lopte” za oduzimanje servisa Dodigu i prednost 5-2, ali hrvatsko-slovačka kombinacija spojila je nekoliko sjajnih poena i ostala u igri. To im se moglo i isplatiti jer su kod prednosti Mektića i pavića od 5-4 stigli do dvije prilike za poravnanje, ali tada je Pavić dva puta sjajno odservirao za osvajanje prve dionice igre.

Drugi set bolje su počeli Dodig i Polašek koji su oduzeli servis Paviću za 2-0, ali hrvatski asovi su se odmah vratili “re-breakom” na Dodigovom servisu. Do kraja seta oba su para držala svoj početni udarac, a u “tie-breaku” je briljirao Pavić s tri fantstična reterna. Upravo je jednim od tih reterna Pavić osigurao drugu meč-loptu za svoju kombinaciju koja je i realizirana na Mektićevom početnom udarcu.

S dvije pobjede i jednim porazom Mektić i Pavić su zauzeli drugo mjesto u Zelenoj skupini, a suparnike u polufinalu, što će biti pobjednici Crvene skupine, saznat će u petak. Dodig i Polašek su s jednom pobjedom i dva poraza završili na trećem mjestu u skupini.

Još ranije su prvo mjesto u ovoj skupini osigurali Španjolac Marcel Granollers i Argentinac Horacio Zeballos pobjedama protiv Dodiga i Polašeka te Mektića i Pavića u prva dva kola. Oni su ranije u četvrtak izgubili za njih nevažan dvoboj od Nijemca Kevina Krawietza i Rumunja Horije Tecaua koji su usprkos toj pbojedi ostali posljednji u skupini.