Detalj s utakmice Croatije ZH / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

ZÜRICH: Poraz Croatije Zürich unatoč dobroj igri i fantastičnom pogotku Blažanovića iz slobodnog udarca

U prvenstvenoj utakmici 10. kola Regionalne lige Zürich, Croatia ZH je poražena na domaćem terenu od Höngga. Unatoč porazu, Croatia je ostala na 7. mjestu na ljestvici sa 13 osvojenih bodova.

NK Croatia Zürich – S V  Höngg II    2:3  (0:1)

Croatia je u nedjelju neočekivano poražena na svom igralištu od druge momčadi Höngga  ll.

Kao i u prošlo kolo od Blue Starsa ll, momčad Croatije je doživjela poraz iako bi po prikazanom rezultat trebao biti neodlučen.

U prvom poluvremenu, sve do 40. minute, gledali smo izjednačenu igru. Tada gosti dolaze u vodstvo  neobranjivim udarcem izvan kazenog prostora.

Drugi dio utakmice započeo je dobrom igrom Croatije. Nakon jednog napada domaćina, gostujući igrač pravi prekršaj. Iz slobodnog udarca sa 26. metara Stanislav Blažanović u 55. minuti sjajnim pogotkom izjednačuje rezultat na 1:1.

U 59.min. iz jedne gužve pred golom Croatie gosti postižu pogodak za svoje novo vodstvo od 1:2.

Samo pet minuta obrambeni igrač Croatie pravi veliku grešku kada dodaje loptu protivniku koji trese mrežu hravtske momčadi za rezultat od 1:3.

Tada u igru ulazi Pero Zovko i nedugo potom postiže lijepi pogodak s devet metara za smanjenje rezultat na 2:3. Tada je Croatija dala sve u napad. Imali su i dvije velike prilike ali vratar gostiju je najzaslužniji što je njegova momčad uzela sva tri boda kod Croatiej.

Sastav Croatije Zürich: Frano Dukić, Ivan Dukić, David Crnković, C.M.F.Monteiro, Dario Perković, Stanislav Blažanović, Stjepan Laštro (C), Kristijan Krstić, Ivan Zubonja,  Nicola Petrlić. Još su igrali : Pero Zovko, Srećko Pavlović, Nikola Nogić, Martin Vundac. Trener – igrač: Stanislav Blažanović- Strijelci za Croatiu ZH: Stanislav Blažanovic i Pero Zovko.

Iduću utakmicu, u posljednjem 11. kolu, Croatia igra u gostima kod Altstettena ZH.