Utakmica KKK Haiterbach – BG Remseck 102:93/ Foto: Jan Rupčić

KKK HAITERBACH – BG REMSECK: Komušina postavila novi startni rekord

Derbi kola je opravdao svoju najavu i puna dvorana u Haiterbachu je uživala u utakmici. Od prve lopte bilo je jasno da u ovoj utakmici niti jedna lopta neće biti protivniku poklonjena. Izjednačen početak prvo dovodi goste sa 14:16 u vodstvo prije nego Komušina sa zakucavanjem Herdie Lawrence dolazi sa 23:18 u vodstvo nakon prve četvrtine.

Komušina ulazi sve bolje u ritam i preko Sasche Kesselringa, te trice Luke Banožića povećava vodstvo na 35:22. Gosti pogađaju tri trice za redom i sa samim zvukom poluvremena smanjuju na 50:46. U roku od tri minute Komušina propusta veliko vodstvo. Slijedi li preokret u utakmici?

Od početka drugog poluvremena Komušina fokusirana na pobjedu ponovno dolazi brzo na 63:52. Obrana ne dopušta toliko otvorenih šuteva i preko Alexandera Feldberga povećava na 80:66. Ponovno do zadnjeg mjesta ispunjena Kuckuckshalle glasno navija za svoje košarkaše. I ako gosti još jednom smanjuju na 84:74 Komušina uvijek ima odgovor.

22f929cd e94a 4324 afb9 3cfa63d9ce67

Tako ovaj put mladi Denni Cuković s dvije trice u nizu uzvraća na 97:77. I u zadnjim minutama Haiterbach s manje gasa dovodi utakmicu pri kraju. Gosti su pokušali smanjiti rezultat i uspjeli ublažiti poraz na 102:93. Sa sedmom pobjedom u sedmoj utakmici u Regionalligi Komušina u 11. sezoni u toj ligi poboljšava svoj rekord iz 2015. godine, te je učvrstila mjesto na čelu tablice.

“Ponovno velika borba i zajedništvo ekipe. Imali smo male padove, ali smo uspjeli u pravom trenutku vraćati se u ritam. Zasluženo slavimo i u ovoj teškoj utakmici”, mišljenje je trenera Maria Marića.

KKK Herdie Lawrence (26/2), Alexander Feldberg (21), Luka Banožić (20/2), Denni Cuković (14/2), Mijo Babić (9), Sascha Kesselring (9), Jonathan Babitsch (3), Rickardo Marić, Martin Krešić

KKK Haiterbach – BG Remseck 102:93 (23:21; 50:46; 80:66)