Susjedski derbi A-lige Wiesbaden, utakmica Hajduk Wiesbaden - Bosna 04 Wiesbaden/ Foto: Fenix (D.Puljić)

HRVATSKO-BOŠNJAČKI DERBI U WIESBADENU: Hajduk Wiesbaden savladao momčad Bosne s uvjerljivih 4:2

U nedjeljnom susjedskom derbiju A-lige Wiesbaden, momčad Hajduka Wiesbaden je pred oko 350 navijača savladala momčad Bosne 04 Wiesbaden rezultatom 4:2 (2:0)

Hajduk je od početka krenuo napadački, preuzeo inicijativu i već u 10. minuti prekrasnim proigravanjem Vlade Barbarić koji sa desne strane šalje loptu na drugu vratnicu i pronalazi spretnog Emanuela Vlahić-Puljića, a ovaj lažnjakom šalje vratara u jednu a loptu u drugu stranu vratiju.

Samo dvije minute kasnije hrvatska momčad povećava rezultat na 2:0, pri čemu opet Barbarić proigrava dugom dubinskom loptom Ivana Dimitrov koji u punom naletu sa 15 metara loba vratara Bosne. Vodstvo od 2:0 izaziva veliku euforija navijača Hajduka uz čiju podršku igrači Hajduka stalno napadaju i stvaraju nove prigode za novi pogodak.

Prilike za pogodak s druge strane pokušava stvoriti i momčad Bosne, ali „granitna“ zadnja crta odbrane Hajduka: Proschkin/Sarić/Stojčević svaki put spretno otklanja opasnost po gol svoje momčadi tako da do kraja prvog poluvremena ostaje vodstvo Hajduka od 2:0.

U drugom poluvremenu vidjela se želja igrača Bosne u pokušaju da preokrenu utakmicu. Uz veći posjed lopte, Bosna u 53. minuti uspijeva smanjiti rezultata na 2:1.

No, radost gostiju nije dugo trajala jer već u 55.min Vlado Barbarić povećava vodstvo Hajduka na 3:1. Lijepom asistencijom glavom uposlio ga je Vlahić-Puljić.

Ni nakon toga se igrači Bosne ne predaju. Samo dvije minute kasnije uspijevaju smanjiti rezultat na 3:2. Od toga trenutka utakmica je bila izjednačena.

Hajduk Wiesbaden 1 e1667883352466
Navijača Hajduka Wiesbaden / Foto: Fenix (D. Puljić)

Navijači Hajduka su osjetili kako se tada lomi utakmica i bučnim navijanjem su bodrili svoju momčad. Za takvo navijanje igrači Hajduka odužuju im se u 68. min novim pogotkom, a strijelac iz polukontre za vodstvo Hajduka od 4:2 je Ivan  Dimitrov.

Nogometaši Bosne tada su bacili sve karte u napad, što napadači Hajduka koriste za nekoliko brzih kontri koje ostaju nerealizirane zahvaljujući dobrim obranama vratara Bosne Hajrulahovića.

Bila je to velika pobjeda Hajduka u, mora se istaknuti, dobroj i zanimljivoj utakmici uz korektno navijanje navijača obiju momčadi.

Sastav Hajduka: Kunac, Stojčević, Proschkin, Šarić, Novak, Komušanac, Asenov, Barbarić, Dimitrov, Vlahić-Puljić, Hermann. Klupa za pričuve: Radev, Dalić, Relota, Parlov.

Sastav Bosne: Hajrulahović, A. Suljić, Karjašević, Hithi, Benmeiraim, I. Suljić, Džinić, Podhumljak, Mahmud, Pilica, Sabanović. Klupa za pričuve: Kurtisi, H. Džinić i Numanović.

Igrači i navijači Hajduka su veliku pobjedu nad drugoplasiranom momčadi Bosne nastavili slaviti i nakon utakmice uz bgatu ponudu jela i pića. S nova tri boda trećeplasirani Hajduk se približio Bosni na jedan bod, dok za prvoplasiranom momčadi FSV Wiesbaden 07 Hajduk zaostaje teško dostižnih 12. bodova. U A-ligi od 19 klubova prvoplasirana momčad izravno ulazi u višu ligu dok drugoplasirana momčad stječe pravo doigranja za ulazak u višu ligu.

I druga momčad Hajduka je u nedjelju upisala novu, rekordnu pobjedu od čak 12:0 nad momčadi Rambach te trenutačno zauzima 5.mjesto na ljestvici.