graci Croatije ZH pred pocetak utakmice / Foto: Fenix (I. Barišić)

ZÜRICH: Poraz Croatije Zurich na gostovanju kod Industrie Turicum

U pravenstvenoj utakmici 13. kola amaterske 3. lige regional, momčad Croatije Zürich doživjela je poraz na gostovanju kod Industrie Turicum

FC Industrie Turicum – NK Croatia Zurich 1:0 (0:0)

Croatia Zürich se dobro držala u prvom poluvremenu, premda je domaćin imao više od igre u utakmici koja je odigrana na igralištu Hardhof ZH.

2. Detalj s utakmice Croatije

Drugo poluvrijeme domaćini su bolje otvorili i pogotkom u 58. minuti poveli s 1:0. Pogodak je pao iz  daljine iskosa sa desne strane, kada je lopta uz samu vratnicu ušla u mrežu.

Nakon pogotka domaćina, momčad Croatije se trgla, češće napadala i bila bolja momčad. Unatoč stvorenim prilikama, napadači su bili bez konkretne završnice, tj. bez pogotka za izjednačenje.

Sveukupono gledano, Croatia je po igri u drugom poluvremenu zaslužila barem bod. Ali u nogometu se računaju pogotci, a ne dojam.

Sastav Croatije Zürich: Frano Dukić, Jurica Barišić, Ivan Dukić, Dario Perković, Josip Filipović, Nicola Petrlić, Loris Tanzillo, Stjepan Laštro (C), Luka Šestak, Martin Vundac, Sebastijan Jutić. Još su igrali: Stanislav Blažanović, C.M.F.Monteiro, Davor Crnković, David Bagarić. Trener-igrač: Stanislav Blažanović.