NK Croatia Zurich
NK Croatia Zürich / Foto: Fenix (I.Barišić)

ZÜRICH: Gostujuća pobjeda Croatije ZH uz novi vrhunski pogodak Blažanovića iz slobodnog udarca

U prvenstvenoj utakmici posljednjeg, 11. kola Treće lige region Zürich, Croatia ZH je ubilježila pobjedu na gostujućem terenu kod Alstettena.

FC Altstetten ZH l – NK Croatia ZH l 2:3 (1:2)

Derbi za prestiž na ljestvici pripao je hrvatskoj momčadi koja je od samog početka utakmice zaigrala otvoreno i bila puno bolja od domaćina.

Ivan Zubonja je u 22.minuti iz kaznenog prostora udarcem sa oko 14.metara doveo Croatiju u vodstvo od 1:0. Croatia igra lijepo i dopadljivo te u 27.minuti isti igrač postiže novi pogodak vodstvo hrvatske momčadi od 2:0. Domaćini prije završetka poluvremena u 36. minuti nakon ubačaja iz kornera smanjuju rezultata na 1:2.

Početak drugog dijela utakmice opet je pripao Croatiji. U 48.min domaćini prave prekršaj na oko 25 metara od svojih vrata. Izvođač slobodnog udarca Stanislav Blažanović izvrsno gađa i pogađa vratarov desni kut za rezultat od 1:3 za Croatiu.

nk croatia zh

Croatia je nakon toga zaigrala opreznije i domaći su preuzeli kontrolu igre. U 80.minuti zabili su pogodak za smanjenje rezultata na 2:3. Dalje od toga nisu mogli jer je Croatia znalačkom igrom zadržala svoje vodstvo i upisala nova tri boda. S ovom pobjedom Croatia je zadržala 7. mjesto iz 11 utakmica ima 16 bodova.

Sastav Croatije Zürich : Frano Dukić, Pero Zovko, Ivan Dukić ( C ) , Dario Perković, Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Kristijan Kostić, Stanislav Blažanović, Nicola Petrlic, Mateo Brdar, Ivan Zubonja, Sebastijan Jurić. Jo’s su igrali : Stjepan Lastro, Petar Grgic, David Sugar, Daniel Dezić. Trener – igrač Stanislav Blažanović. Pogotke za Croatiju su postigli: 22.min 0:1 Ivan Zubonja 27.min.0:2 Ivan Zubonja, 48.min.Stanislav Blažanović.