Domagoj Molnar bio je strijelac za vodstvo Croatije od 2:1. (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

FRANKFURT: Poraz Croatije Frankfurt nakon dobre igre i vodstva do 80. minute

Nakon prošlotjednog poraza od Harheima od 2:0, Croatia Frankfurt je na drugom uzastopnog gostovanju doživjela poraz i od druge momčadi Borneheima, čime je hrvatska momčad pala na 9. mjesto na ljestvici Kreisoberlige Frankfurta.

SG Bornheim II – FC Croatia 3:2 (1:1)

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i već u 12. minuti su poveli pogotkom Nemanje Petosa sa 1:0. Pred sam odlazak na poluvrijeme Croatia je izjednačila pogotkom Antonija Miličevića, pri čemu je asistencija upisana Anti Štrljiću.

Nastavak utakmice donio je bolju igru igru Croatije koja u 57. minuti dolazi u vodstvo nakon što je Domagoj Molnar presjekao loptu vratara te ga lobao istrčalog vratara udarcem sa oko 30 metara.

U tom razdoblju hrvatska momčad je imala više od igre i pravo je čudo kako Croatije nije povećala svoje vodstvo.

A onda se dogodilo ono često nepisano pravilo da kad momčad ne iskoristi izgleden prilike bude kažnjena. Tako je bilo i ovaj put.

Obrana Croatije je u dvije minute kapitulirala dva puta. Najprije su domaćini u 81. minuti izjednačili na 2.2 da bi već u idućoj minuti postigli novi pogodak za vodstvo od 3:2 što je kasnije bio i konačan rezultat utakmice.

Sastav Croatije Frankfurt: Vidakušić, Kukić, Bešlić, Bozinović-Mmador, Grgić, Carević, Brašnić (od 70. Soldo), Molnar, Sučić (od 34. M. Marić), Štrljić (od 70. Propadalo), Miličević

Pobjeda druge momčadi Croatije

TUS Nider Eschbach II – FC Croatia FFM ll 1:2

Sastav Croatije II: Novokmet, Periša, Ivanković (od 23. Romić), Jeličić, Mirko Puljić (od 46. Ivošević), Josip Puljić, Bonanno, Leonard Braćić, Amanadidis, Klišanin, Polić

Strijelci u pobjedi druge momčadi Croatiej Frankfurt bili su Bonanno u 47. i Ivošević u 74. minuti. Domaćini su u 84. minuti smanjili rezultat na 1:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 20. studenoga opet u gostima protiv momčadi Tempa. Hrvatsko-srpski derbi u Frankfurtu igra se na igralištu Tampa u Gienheimu s početkom u 15:30 sati. Drugamomčad Croatije također igra u gostima, protiv momčadi DJK SW Griesheim II u 13 sati u Frankfurt-Griesheimu.