frane dukic
Vratar Croatije Frane Dukić (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

ZÜRICH: Croatia Zürich s 3 pogotka Zubonje upisala i 3. pobjedu, pri boksanju lopte vratar Dukić pogodio protivničkog igrača u glavu

U prvenstvenoj utakmici sedmog kola 3.Regional lige Zürich,  Croatija  Zürich je upisala i treću ovosezonsku pobjedu i sa 10 bodova trenutačno zauzima 6. mjesto na ljestvici.

NK Croatia ZH – FC Dietikon II   4:2  ( 1:1 )

Oslabljena momčad Croatije u utorak je u momčadi Dietikona II imala jakog protivnika koji je bio pojačan sa njihova četiri igrača koji igraju za njihovu prvu momčad koja nastupa u drugoj Interregionalnoj ligi.

Gosti su krenuli silovito već od prve minute i stvorili tri stopostotne prilike. Dok se igrači Croatije još nisu snašli, gosti su 12. minuti poveli rezultatom 0:1.

Ivan Zubonja Cro ZH
Ivan Zubonja, trostruki strijelac za Croatiju / Foto: Fenix (I. Barišić)

Hrvatska momčad se nakon toga pokušava srediti. U jednom napadu L. Tanzillo pogađa i gredu ali rezultat ostaje nepromijenjen. Do promjene dolazi tek u 44. minuti kada Ivan Dukić izjednačava rezultat na 1:1.

Drugo poluvrijeme započelo je napadima Croatije koja preko raspoloženog Ivana Zubonje u 47. minuti dolazi u vodstvo od 2:1. Isti igrača u 74. minuti povećava vodstvo hrvatske momčadi na 3:1.

U 86.minuti bilježimo jedan napad gostiju kada vratar Frane Dukić istrčava na jednu loptu, ide je boksati ali pritom pogađa u glavu gostujućeg napadača i sudac svira kazneni udarac. Gostima to nije dovoljno te prigovaraju sucu zbog čega jedan njihov igrač dobiva drugi žuti, tj. crveni karton i Dietikon II ostaje s igračem manje. S 11. metara gosti smanjuju na 3:2.

croatia zurich
Croatia Zürich slavi pobjedu nad Dietikonim II / Foto: Fenix (I. Barišić)

Unatoč manjku igrača, gosti napadaju svim silama nastojeći doći do poravnanja rezultata. Obrana Croatije se dobro drži, a u jednom napadu Zubonja pogađa još jednu gredu.

I  kada se mislilo da je sve završeno, u 95.minuti najbolji igrač Croatije na utakmici Ivan Zubonja iz neposredne blizine postiže svoj treći pogodak za pobjedu Croatije od 4:2.

Sastav NK Croatia Zürich: Frano Dukić, Pero Zovko, Ivan Dukić, Dario Perković, C.M.F.Monteiro, Daniel Komin, Lori’s Tanzillo, Stjepan Laštro (C), Marko Bagarić, David Bagarić, Ivan Zubonja. Jošs su igrali: Ivan Knežević, Srećko Pavlović, Petar Grgić. Trener: Stanislav Blažanović.