Hajduk ZH (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

NE IDE, PA NE IDE: Hajduk Zürich doživio novi poraz na domaćem terenu

U prvenstvenoj utakmici 5. Regionalne lige Zürich, Hajduk Zürich je doživio novi poraz i smanjio izglede za povratak u 4. ligu.

NK Hajduk ZH – FC Oberglat II 3:4 (1:4)

Hajduk je na domaćem igralištu Buchlern u nedjelju, 16. listopada, tijesno izgubio utakmicu rezultatom 3:4 iako su gosti u prvom poluvremenu imali prednost od 3 pogotka.

Gosti su prvi došli u vodstvo u 6. minuti, a Hajduk je brzo izjednačio u 10.minuti preko svog napadača Hrvoja Pavlovića.

Kada se očekivalo da će Hajduk nastaviti u napadačkom stilu, gosti su u 16. minuti postigli pogodak za vodstvo od 2:1. Do kraja poluvremenu gosti su povećali svoju prednost u dva navrata, u 33. a potom i u 36. minuti tako da je Oberglat došao do rezultata 1:4.

Momčad Hajduka se trgnula u drugom poluvremenu. Bili su bolja momčad, što je dovelo i do smanjenja rezultata na 3:2, a strijelac je opet bio Hrvoje Pavlović. Šimun Gazilj je u 79. minuti dobio direktno crveni karton čime je ostavio svoju momčad bez igrača manje na terenu. Unatoč tome, Hajduk je u 79. minuti smanjio rezultat na 3:4 preko Dina Krište.

Nažalost, u zadnjih desetak minuta utakmice, Hajduk nije uspio postići pogodak tako da je utakmica završila rezultatom 3:4. Novim porazom Hajduk je pao na sedmo mjesto na ljestvici i sve su manje nade u brzi povratak u 4. ligu.

Sastav NK Hajduk Zürich: Christian Kazelj, Ennis Domenico, Dino Krišto, Nicola Vrkić, Dragan Kafadar, Frano Vukadin (C), Marin Kustić, Šimun Gazilj, Arafat Alili, Hrvoje Pavlović, Yago Mateo, Rial Lopez. Još su igrali: Ruben Rial Lopez, Yago Mourino Matalobos. Treneri: Domenik Bekavac I Ruben Rial.