Zgoditak Antonija Asanovića za vrijedan bod Pajda na gostovanju kod prvoplasiranog Wettingena

FC Wettingen – NK Pajde Mohlin 1:1 (1:0)

U 11. kolu 2. Interregionalne lige Švicarske, u derbiju kola nogometaši Pajda odigrali su neriješeno kod dotad vodeće momčadi prvenstva FC Wettingen. Podjelu bodova prvoplasirane i trećeplasirane momčadi prvenstva iskoristila je momčad Dietikona, koja je pobijedila u gostima i zasjela na vrh ljestvice.

Pajde su ponovno odigrale odličnu gostujuću utakmicu punu tempa i trčanja. Domaćini su prvi došli u vodstvo u 19 minuti. Sudac je u prvom poluvremenu pogriješio kada je poništio čisti zgoditak momčadi Pajda.

Hrvatska momčad je svoju dobru igru okrunila tek u 70. minuti kada Antonio Asanović glavom postiže zgoditak za izjednačenje 1:1.

Drugi dio utakmice bio je bolji, redale su se prilike na obje strane. Ali briljirala su oba vratara tako da je na kraju ostao rezultat od 1:1. Pajdama je ostao žal za poništenim golom.

Trener nogometaša Pajda Dejan Rakitić izjavio je kako je zadovoljan osvajanjem jednog boda premda zasigurno može žaliti da njegova momčad nije uzela sva tri boda, što ne bi bilo nezasluženo.