Utakmica Croatije i Posavine obilovala je mnoštvom prekršaja u drugom dijelu / Foto: Fenix

(FOTO) U hrvatskom derbiju u Frankfurtu Posavina iznenadila Croatiju i zasluženo osvojila 3 boda u gostima

FC Croatia – FC Posavina 3:5 (2:3)

Nogometaši Posavine Frankfurt iznenadili su u nedjelju domaćina Croatiju Frankfurt i potpuno zasluženo slavili rezultatom 3:5.

Hrvatski derbi Kreisoberlige Frankfurta obilovao je otvorenom i borbenom igrom. Bilo je i lijepih poteza nogometaša ali i velikih propusta u obrani, pogotovu na strani Croatije.

Ipak, čak osam zgoditaka moglo je zadovoljiti oko 400 gledatelja, koji su po lijepom sunčanom vremenu došli na igralište Croatije u Frankfurt-Heddernheimu. Tako veliki posjet iznenadio je i domaćine kojima je prijetilo da ostanu bez piva, pa su dodatne količine morali kupovati na obližnjoj benzinskoj postaji.

Croatia je došla u vodstvo već u 3. minuti preko svog najboljeg strijelca Ivana Propadala, koji postiže lijep zgoditak na dodavanje Hrvoja Drlje. U terenskoj nadmoći Croatije, Posavinu u utakmicu vraća nepotreban prekršaj Olivera Andrića, nakon čega Ivan Barišić s bijele točke izjednačuje rezultat na 1:1. Svega pet minuta kasnije nova greška obrane Croatije i Anto Petrašević neumoljivo savladava vratara Antu Zubčića za vodstvo Posavine od 1:2.

Novi šok za momčad domaćina događa se u 25. minuti kada inače izvanredni vratar Croatije Zubčić nespretno dodaje loptu u noge Barišića koji ne propušta kazniti grešku vratara i povećava vodstva Posavine na 1:3. Unatoč neočekivanom razvoju utakmice po Croatiju, momčad trenera Danijela Konta se diže i ima loptu u nogama. Nakon jedne gužve i odbijanja lopte donedavni igrač Posavine, koji se početkom sezone vratio u redove Croatiju, Anto Matić glavom smanjuje rezultat na 2:3.

U drugom poluvremenu Croatija ima inicijativu a Posavina nastavlja sa brzim protunapadima, koji na velike muke stavljaju propusnu obranu domaćina. U 48. minuti dogodio se možda i presudni trenutak utakmice kada Ivan Propadalo odlično probija zadnji red obrane Posavine, zaobilazi i vratara Vincetića i iskosa s lijeve strane umjesto praznu mrežu pogađa stativu. Kako to obično biva u nogometu, Posavina u brzom kontanapadu kažnjava propust Croatije i preko Dražena Vinkovića povećava vodstvo na 2:4.

Igra Croatije tada postaje još nepovezanija a gostujuća brza krila predstavljaju stalnu opasnost za u nedjelju nesigurnu obranu Croatije. Nakon 55. minute i novog povećanja vodstva od 2:5, kada pogodak postiže jedan od najboljih u redovima Posavine Stjepa Piljić, izgledalo je kao da je utakmica riješena. Ali dosuđeni jedanaesterac u 63. minuti za Croatiju i siguran pogodak s 11 metara Vladimira Blažekovića vraća kakvu takvu nadu Croatiji.

No, trener Posavine Pero Bošnjak uspješno zatvara igru i ostavlja Croatiji malo prostora za preokret. Dodatnim izmjenama još više parira srednjem redu Croatije ta se uglavnom igra na sredini terena. Igra postaje grublja a igrači Posavine taktički koriste svaki prekid za dodatno skupljanje dragocjenih minuta.

Nakon jednog prekid bilježimo i nepotrebno utrčavanje pomoćnog suca Posavine u igralište te napetost u publici. Srećom da dvojica redara Croatije nisu uzvratili na neprimjereno ponašanje i napad jednog gledatelja na njih, što je hrvatski derbi moglo pretvoriti u ono što ne bi željeli vidjeti uokolo nogometnog igrališta.

Unatoč porazu, Crotia je ostala na 6. mjestu a Posavina se popela na 10. mjesto na ljestvici od 17 klubova.

Sastav Croatie: Zubčić, Hrvoje Drlje, Miro Drlje ( od 76. Bračić), Soldo, Andrić, Grančić (od 53. Bešlić), Blažeković, Propadalo (od 70. Barnjak), Duvnjak, Matić, Lažeta. Trener: Danijel Konta.

Posavina: Vincetić, Vuković, Vorgić, Koturić, Bago, Petrašević, Oršolić (od 74. Kalajica), Vinković, Piljić, Čančarević (od 47. Pejić), Barišić  (od 80. Jurić). Trener: Pero Bošnjak.

Poraz i druge momčadi Croatije

FC Croatia II – FC Germania Ginnheim II  1:4 (1:3)

U predigri hrvatskog derbija, Germania Ginnheim nanijela je peti zaredom poraz drugoj momčadi Croatije, koja je tako pala na posljednje mjesto na ljestvici. Jedini zgoditak za Croatiju II postigao je David Todorić u 17. minuti za izjednačenje rezultata od 1:1. Nakon toga kola su otišla nizbrdo i konačan rezultat je bio 1:4.

Sastav Croatije II: Aleksandrov, Budimir, Periša, David Todorić (od 56. Pleša), Mihaljević, Galić (od 46. Hrskanović), Sičenica, Vidović, Matozan, Jochim, Grančić (od 78. llinković), Grana,

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 28. listopada u 15 sati protiv SV Heddernheima, momčadi s kojom dijeli teren. Druga momčad igra također na domaćem terenu u 13 protiv momčadi FC Heisenrath Goldstein.