Zastave Herceg Bosne i Katalonije u Mostaru: ‘Sretno! Mi smo sljedeći!’

Na ulazu u Mostar u petak je postavljen transparent potpore neovisnosti Katalonije, uz poruku da su Hrvati u BiH sljedeći koji će krenuti tim putem.

Transparent na katalonskome, s natpisom: ‘Sretno! Mi smo sljedeći!’, izvješen je na zapadnom ulazu na ogradi preko puta mostarske katedrale.

Na transparentu su prikazane povezane zastava nekadašnje teritorijalne i administrativne hrvatske jedinice u BiH, Hrvatske zajednice Herceg Bosne, i Katalonije, jedna do druge.

Mediji u Mostaru naveli su kako je poruka aktivista, koji često na tome mjestu postavljaju transparente, bila podržati neovisnost Katalonije kao neovisne države i uputiti poruku da slične ambicije imaju i bosanskohercegovački Hrvati.

Fenix-magazin/IM/Hina/Foto: Dnevnik.ba

Povezano

MOSKVA POD UDAROM UKRAJINSKIH DRONOVA: Zapaljena moskovska rafinerija nafte u dosad najvećem ukrajinskom napadu na glavni grad Rusije  
Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
POTVRDA IZ ŽENEVE: Sporazum između SAD-a i Irana bit će potpisan u petak u Bürgenstocku
Ruski napad na Kijev (ILUSTRACIJA) / Foto; Anadolu
NJEMAČKA OSUDA RUSKIH NAPADA NA KIJEV: BILD opisao „podmuklu i nehumanu taktiku Putinove vojske“  
I SLUŽBENO POTVRĐENO: SAD i Iran postigli sporazum o okončanju rata
Slika manjeg zrakoplova (ILUSTRACIJA - samo ilustrira vijest) / Foto: Anadolu
TRAGEDIJA: Srušio se jednomotorni zrakoplov, poginulo 12 osoba