Zastavica uz liniju nogometnog igrališta (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

ZANIMLJIVOST IZ NJEMAČKOG NOGOMETA: Gledatelj došao iz publike i trčao uz liniju kao linijski sudac

U utakmici njemačke 3. lige između Wehen Wiesbaden i SV Meppen, koja je završila pobjedom gostiju od 2:1 nakon što je domaćin poveo pogotkom hrvatskog nogometaša rođenog u Zadru Ivana Prtajine, dogodio se zanimljiv incident.

Tijekom utakmice, točnije u 21. minuti kod vodstva domaćina od 1:0,  jedan od dvojice pomoćnih sudaca slučajno je izvrnuo gležanj pokušavajući izbjeći loptu.

Nakon nakon što mu je ukazana pomoć, hitna služba ga je na nosilima iznijeti s terena.

Budući da na stadionu nije bilo četvrtog suca koji bi mogao zamijeniti ozlijeđenog suca, odlukom glavnog suca obje su momčadi privremeno poslane u svlačionicu.

Nakon kratke konzultacije sudaca sa vodstvom klubova, sa razglasa stadiona upućeno je pitanje: ima li na stadionu među gledateljima možda netko od nogometnih sudaca s potrebnom sudačkom licencom?

Nakon što se jedan gledatelj javio i sišao na teren, utakmica je nastavljena nakon više od 30 minuta prekida.