VUKOVAR – Turnir U14: Momčad HSK Njemačke odigrala 3:3 s Interom, Hrvati iz Švicarske iznenadili HR Dragovoljac a Hrvati iz Austrije odigrali 2:2 s Rudešom

Izabrana vrsta mladih nogometaša do 14 godina ( U-14) Hrvatskog svjetskog kongresa Njemačke u prvoj utakmici Memorijalnog turnira Vukovarskih branitelja odigrala je 3:3 s vršnjacima Intera Zaprešić.

Hrvati iz Njemačke došli su u vodstvo u 2. minuti nakon jedanaesterca kojeg je realizirao Romeo Ivelj. U tim trenutcima momčad HSK Njemačke mogla je povećati vodstvo ali je sreća bila na strani Intera. Noah Pesch je pogodio stativu a u drugoj situaciji vratar Intera je izvrsno obranio. U 15. minuti Inter je došao do izjednačenja iz jednog protunapada.

Hrvatska momčad iz Njemačke koju vodi trener Karlo Luketić preko Ante Jovušića u 34. i 46. minuti dolazi u vodstvo od 3:1. Kad je sve izgledalo da će to biti čista pobjeda hrvatske momčadi iz Njemačke, u zadnji deset minuta uslijedile su dvije individualne greške obrambenih igrača HSK Njemačke i Inter izjednačuje rezultat na 3:3.

I Hrvati iz Austrije remizirali

U 14 momčad Hrvata iz Austrije odigrala je 2:2 protiv Rudeša. Iako su Hrvati iz Austrije vodili s 1:0 i 2:1. No, u zadnjim minutama primili su gol i Rudeš je izvukao bod.

Izabrana vrsta sastavljena od mladih U14 igrača iz Švicarske i Švedske iznenadila je pobjedom protiv Hrvatskog Dragovoljca. Jedini zgoditak na utakmici postigao je u 42. minuti Dean Dodoša.

Izabrana momčad Hrvata iz SAD i Kanade nije bila tako uspješna kao momčadi Hrvata iz europskih zemalja. Hrvati iz Amerike i Kanade izgubili su prvu utakmicu od Osijeka s 0:4,  a drugu 0:5 od Cibalije iz Vinkovaca. Ovdje valja istaknuti kako je izabrana vrsta hrvatskih igrača iz Amerike i Kanade u Vukovar doputovala s mlađim godištem tako da se od njih nije ni mogao očekivati jači otpor hrvatskim momčadima iz domovine.

Napomenimo kako na 17. Memorijalnom turniru Vukovarskih branitelja, koji je ujedno i neslužbeno prvenstvo Hrvatske za taj uzrast, nastupa 17 hrvatskih momčadi među kojima i četiri momčadi Hrvata izvan domovine: Momčad HSK Njemačke, Izabrana vrsta Hrvata iz Austrije, Mješovita momčad Hrvata iz Švicarske i Švedske te po prvi put Izabrana vrsta Hrvata iz Amerike i Kanade .