croatia griesheim
Nogometaš Croatije Griesheim Vice Puljiz(plavi dres) / Foto:Fenix-magazin(D.Holenda)

VISOKA POBJEDA: Croatia Griesheim u velikom preokretu porazila DJK-SSG Darmstadt

Croatia Griesheim je u pretposljednjem kolu Kreislige A Darmstadt nanijela visok poraz posljednjoj momčadi lige DJK-SSG Darmstadt 4-1 i osigurala doigravanje za opstanak u A razredu.

Iako je susret protiv posljednje momčadi lige DJK-SSG Darmstadta bio važan za nogometaše Croatije Griesehim, hrvatska momčad je poprilično sputano otvorila utakmicu. Ni gostujuća momčad iz Darmstadta nije pokazala puno više, međutim gosti iz Darmstadta su ipak došli u vodstvo 1-0 u 35. minuti nakon jednog prekršaja nogometaša Croatije Griesheim u kaznenom prostoru zbog čega je dosudio najstrožu kaznu.

Na drugi dio utakmice izašla je neka potpuno druga rastrčana i goropadna momčad Croatije Griesheim. Neznamo što je trener Croatije Greisheim Tomislav Bikić rekao svojim nogometašima na poluvremenu, ali uvođenje u igru Marka Bošnjaka u potpunosti je dovelo do preokreta rezultata.

Prvo je krilni napadač Croatije Griesheim Vice Puljiz u 47. minuti poravnao rezultat na 1-1 nakon što je sam prošao po lijevoj strani i potom pogodio suprotni kut gola DJK-SSG Darmstadta.

U 60. minuti već spomenuti Marko Babić oduzeo je jednu loptu na sredini terena, prošao po desnoj strani i u kaznenom prostoru pronašao Artura Hasenkampfa koji pogađa mrežu gostiju za vodstvo Croatije Griesheim 2-1.

Croatia Griesehim je u 70. minuti povećala vodtsvo na 3-1 nakon što je Artur Hasenkampf oteo jednu loptu i u kaznenom prostoru pronašao Vicu Puljiza koji trese mrežu DJK-SSG Darmstadt.

Točku na i velike pobjede 4-1 Croatije Grieheim postavio je Dominik Bralić u 85. minuti nakon što je na sredini terena oduzeo jednu loptu i sa polovine igrališta zatresao nečuvanu mrežu DJK-SSG Darmstadta.

Ovom pobjedom nogometaši Croatije Griesheim osigurali su 15. mjesto i utakmicu doigravanja za opstanak u A ligi Darmstadt.

SV CROATIA GRIESHEIM: Solić, Fabrizio, Bralić, Bikić, Stanušić, Uysal, Hasenkampf, Džebić, Blažević, Bihorčić, Puljiz (Altuna, Bošnjak, Baysal, Treusch)