Ilustracija / Foto: Fenix (SIM)

NOVI PORAZ CROATIJE: Hrvatska momčad iz Frankfurta izgubila na domaćem terenu od izravnog konkurenta za opstanak

Nakon prošlotjednog poraza od Tempa, Croatia Frankfurt je u nedjelju na svom terenu, bez nekoliko standardnih igrača, doživjela neočekivan i gorak poraz od Maroca, izravnog konkurenta za opstanak. S 3 nova boda Maroco se dva kola prije kraja prvenstva  približio Croatiji na 4 boda.

FC Croatia – FC Maroc 1:3 (0:2)

Neočekivanim gubitkom utakmice protiv Maroca, hrvatska momčad se dovela u situaciju da za siguran opstanak mora pobijediti jednu od zadnje dvije utakmice. Croatia ipak sama odlučuje o svojoj sudbini. Valja podsjetiti kako je nakon oduzimanjem 6 bodova Croatije zbog nesportskog ponašanja igrača i gledatelja na jednoj utakmici Kreisoberlige Frankfurta hrvatskoj momčadi gotovo sve krenulo nizbrdo.

Gosti iz Maroca su bolje otvorili utakmici i pogotcima u 20. i 40 minuti vodili sa 2:0.

Na početku drugog poluvremena Croatia je smanjila vodstvo gostiju na 2:1 zgoditkom svog najboljeg strijelca Ivana Propadala na dodavanje Ante Štrljića.

I kad su navijači hrvatske momčadi očekivali preokret, doživjeli su hladan tuš u 76. minuti kada gosti postižu i treći pogodak za konačan 1:3 rezultat na igralištu Croatije u Hedderheimu.

Sastav Croatije: Nauber, Marić, Bešlić, Puljić, Carević, Sušić, Štrljić, Jurić, Drlje, Propadalo, Miličević. Još su igrali: od 36, min. Ladan umjesto Miličevića, od 46. min. Leonard Braćić umjesto Marića i od 81. min. Grgić umjesto Ladana.

Pobjeda druge momčadi Croatije

Druga momčad Croatije upisal je novu uvjerljivu pobjedu. Ovaj put stradala je momčad GSU-a iz Frankfurta. Strijalci za Croatiju su bili: Vidakušić, Marko Braćić, Leonard Braćić, Josip Puljić i Periša.

FC Croatia II – GSU FFM II 5:3

Sastav Croatije II: Novokmet Marko Braćić, Jeličić, Medvidović, Klišanin, Periša, Leonard Braćić, Mirko Puljić (s), Josip Puljić (j),  Grančić i Vidakušić. Još su igrali Gusić, Ladan i Maganjić.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije gostuje u subotu 4.lipnja protiv momčadi SpVgg 02 Griesheim. Utakmica na igralištu Griesheima u Griesheim Eichenstraße počinje u 15 sati. Druga momčad Croatije gostuje kod momčadi 1FC Rödelheim ll. Utakmica počinje u 13 sati u Frankfurt Rödelheimu.