ILUSTRACIJA/Screenshot

VIDEO: Tornado u Njemačkoj iza sebe ostavio kaos, meteorolozi upozoravaju: Opasnost nije prošla

Uništene kuće, odneseni krovovi, iščupana stabla, blokirane ceste… tornado je iza sebe ostavio kaos u NRW-u.

Nekoliko minuta, u četvrtak navečer u zapadnom području Viersena bjesnio je uragan. U općini Boisheim u Viersenu stradalo je 40 do 50 kuća. Muškarac (23) teško je ozlijeđen nakon što su na njega pale teške grane od stabla.

“U donjoj Rajni bili su vrlo povoljni uvjeti za formiranje tornada u srijedu navečer”, objašnjava DWD meteorolog Simon Trippler (45).

To je slučaj kada su vjetrovi na tlu suprotni i topliji od nadmorske visine. “To stvara rotaciju!”

Meteorolog Dominik Jung: “Tornada nisu neuobičajena u Njemačkoj, suprotno mišljenju. U prosjeku brojimo oko 50 tornada godišnje”

Zašto meteorolozi nisu predvidjeli tornado?

Trippler: „Nažalost, to je gotovo nemoguće, jer ove pojave uvijek se javljaju u vrlo kratkom roku i na radaru se teško otkrivaju.”

Hoće li narednih nekoliko dana biti još tornada?

Dominik Jung: “Definitivno da. Zračna masa često će biti topla i vlažna sljedećih sedam dana. Ovo je idealna mješavina, tako da ponekad mogu nastati snažne grmljavinske oluje. Kao rezultat toga, postoji rizik tornada”.

Navode i kako postoji mogućnost još snažnijih tornada od jučerašnjeg.

https://www.youtube.com/watch?v=SWr3OlrribY

Fenix-magazin/IM

Povezano

JAČANJE TRANSATLANTSKOG PARTNERSTVA: Plenković i Carney u Ottawi potvrdili izvrsne odnose Hrvatske i Kanade
Francuska policija u Grenobleu / Foto:Anadolu
IMALI SU SAMO 2 I 4 GODINE: Dvojica dječaka preminula u automobilu tijekom toplinskog vala
automobili parking
DEBAKL NA TEHNIČKOM PREGLEDU: Ovo su najgori automobili u Njemačkoj
muller drogerija
NESTAŠICA U NJEMAČKOJ: Police potpuno ispražnjene, a cijene lete u nebo
KADA TOČNO IDETE U MIROVINU: Provjerite koliko će, ovisno o godini rođenja i duljini života, rasti vaš radni vijek u Njemačkoj
SPREMA SE PAKET OD 30 MJERA: Radikalna mirovinska reforma u Njemačkoj – ukida se prijevremeni odlazak u mirovinu, radit će se do 70. godine?