(VIDEO) Neredi u Beču: Policija se sukobila s hrvatskim navijačima, dvije žene zadobile teške ozljede

Pobjeda reprezentacije Hrvatske nad Rusijom u četvrtfinalu Svjetskog nogometnog prvenstva proslavljena je burno u Austriji, odnosno u Beču.

Naime, kako piše heute.at, hrvatski navijači sukobili su se s austrijskom policijom u Ottakringer ulici.

Nekoliko stotina navijača istrčalo je na cestu i blokiralo potpuno promet, priopćila je policija Beča. Palili su bangalke i bacali ih među navijače.

Dvije žene su zadobile teže ozljede. Kako navode, jednoj od njih prijeti trajno sljepilo na jedno oko, a drugoj gubitak sluha na jedno uho. Obje su u bolnici.

Također, ozlijeđena su i četiri policajca.

Navijači su, navode mediji, potpuno ignorirali pozive policije preko megafona.

Specijalne jedinice austrijske policije – opremljene sigurnosnim kacigama, prslucima, pendrecima, suzavcima i zvučnicima – uspjele su uvesti red u Ottakringeru.

Uhićene su tri osobe.

Video možete pogledati OVDJE

Fenix-magazin/IM

Povezano

Austrijska policija (Ilustracija) / Foto: Fenix (SIM)
NAPAD NOŽEM U AUSTRIJI: Dvije osobe (14 i 41) teško ozlijeđene
Josip Čenić (S. Herek)
PRIGODNI KONCERT: Josip Čenić u nedjelju pjeva u crkvi sv. Jeronima u Rimu
Austrijska i zastava EU (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (S. Herek)
SIRIJAC (29) OSUĐEN ZA TERORIZAM TRAŽIO AUSTRIJSKU PUTOVNICU: Ministarstvo unutarnjih poslova odbilo zahtjev
IZBORNA SJEDNICA 2026.: Izabrano staro-novo predsjedništvo Austrijsko-hrvatske zajednice u Beču
Kofer (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SC)
SKANDAL U AUSTRIJI: Otkrivene nepravilnosti s izdavanjem putovnica
U POVODU 230. GODIŠNJICE ROĐENJA ANTUNA MIHANOVIĆA: U dvorcu Mihanović okupili se književnici i umjetnici iz Hrvatske, Austrije i Slovenije